کد خبر: 14869

مصطفی رحماندوست شاعر مطرح ونویسنده ادبیات کودک ایران و همسرش در مراسم جشن کودکان مادران زندانی ،در ندامتگاه شهرری حاضر شد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده حوزه کودک ونوجوان در جمع مددجویان ندامتگاه گفت: در قصه گویی نباید به دنبال تعلیم و تربیت صرف بود و از قصه به عنوان ابزاری برای ترساندن یا محکوم کردن فرزند استفاده کرد.

وی افزود: قصه گویی در بسیاری از کشورها امری مهم تلقی می شود و این موضوع حق بچه هاست و با داشتن برنامه مناسب در زندگی می توان زمانی را به این مساله اختصاص داد. البته لازم به ذکر است که قصه گویی وقتی از دوران کودکی نهادینه شود در آینده می توان انتظار فرزندانی کتابخوان را داشت که برای تولید فکر و اندیشه گام برمی دارند.

رحماندوست گفت: عادت به مطالعه تا سن هشت سالگی در کودکان شکل می گیرد از این رو باید بکوشیم این عادت را حتی با گفتن قصه ای کوتاه و کوچک در آنها نهادینه کنیم .

لازم به ذکر است که در ابتدای این مراسم و هماهنگ با ورود مصطفی رحماندوست مددجویان با همنوایی شعر صددانه یاقوت را خواندند از دیگر برنامه ها می توان به اجرای تئاتر عروسکی ، سرود و اهدای جوایز تهیه شده به کودکان نام برد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری