کد خبر: 14834

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حالی که تولید سالانه کالای فرهنگی در جهان هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود اما این رقم در ایران صفر است .

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، علی جنتی در جلسه هیات امنای موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر گفت : در این سال ها به موضوع اقتصاد فرهنگ که در جهان هم مطرح است، توجه ویژه ای کرده ایم ؛ با وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز مذاکراتی شده تا نسبت به ایجاد اداره کل صنایع فرهنگی اقدام کند.

وی افزود: اگر رو به این سمت حرکت کنیم آموزش هایی که موسسه فرهنگ و هنر می دهد در بازار کار جایگاه خود را باز می کند.

براساس گزارش موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی فرهنگ و هنر، در جلسه هیات امنای موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر همچنین محمد اخباری سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی، علی اصغر رستمی رییس مرکز هیات های امنا و هیات مرکزی وزارت علوم، حمید شاه آبادی سرپرست موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر، علی اصغر کاراندیش معاون منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی آشنا معاون اجرایی موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر حضور داشتند.

محمد اخباری در این جلسه اظهار داشت: اساس کار ما در دانشگاه بر مبنای ۳ پارامتر شامل ارتقای کیفیت برای سرفصل ها و دوره ها و رشته ها؛ نظارت بر کیفیت و مساله مدرسان است.

دانشگاه جامع علمی - کاربردی بزرگترین دانشگاه مهارتی برای تامین نیاز بازار کار است که ۸۰۰ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و ۵۴ هزار مدرس دارد.

وی با یادآوری درخواست ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد دانش بنیان، افزود: راه اندازی مرکز تربیت مدرس از اولین کارهایی بود که انجام دادم ؛ مساله دیگر استفاده از خبرگان حوزه های مختلف است که باید مورد توجه قرار گیرد. لذا این دانشگاه باید قطب مهارت آفرینی و ثروت آور کشور باشد.

شاه آبادی نیز در این جلسه به برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال اشاره کرد و افزود این جشنواره ها کاربردی است و می تواند زمینه رشد و شکوفایی را در دانشجویان این مراکز تقویت کند.

در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت مالی موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر ارائه و بودجه سال آینده این موسسه بررسی شد و مصوباتی درباره آن به تصویب رسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری