کد خبر: 14790

مدیرعامل بانک سرمایه از ارایه کارت اعتباری تخفیف دار به فرهنگیان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تمام فرهنگیان اعم از بازنشستگان، مستمری بگیران و شاغلان وزارت آموزش و پرورش تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، خیرالله بیرانوند در حاشیه امضای تفاهم نامه بانک سرمایه با وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران، افزود: در چارچوب این طرح که مبتنی بر بانکداری الکترونیک می باشد، قرار است نیاز فرهنگیان از طریق تعاونی فرهنگیان و شرکت های وابسته به بانک در زمینه کالاهای اساسی ارزان قیمت تامین می شود.

مدیرعامل بانک سرمایه با بیان آنکه سقف این کارت ها براساس ضوابط بانک مرکزی تعیین می شود، اظهار داشت: زیرساخت های الکترونیکی این طرح آماده شده و قرار است کارگروهی در این راستا ایجاد شود تا بتوانیم این طرح ملی را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به رسالت فرهنگی و اجتماعی که برای بانک سرمایه قائل هستیم، کارت اعتباری تخفیف دار به پیشکسوتان آموزش و پرورش نیز ارایه می شود.

بیرانوند با بیان اینکه، بانک سرمایه یکی از بانک های خصوصی کشور است که جامعه فرهنگی از سهامداران عمده آن هستند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود، توافقنامه ای بین بانک سرمایه و وزارت آموزش و پرورش منعقد شد.

وی ادامه داد: براساس این توافقنامه سیاست های راهبردی و نقشه راه همکاری فیمابین ترسیم شده و امیدواریم بانک سرمایه بتواند به عنوان بازوی توانمند پولی در چارچوب ضوابط و مقررات بانک مرکزی به مجموعه فرهنگیان کشور خدمت رسانی کند.

مدیرعامل بانک سرمایه گفت: در چارچوب این قرار داد علاوه بر صدور انواع کارت های اعتباری تخفیف دار؛ حمایت از توسعه طرح های علمی و فرهنگی و تجهیز مدارس و همچنین کمک به توسعه مسکن ارزان قیمت فرهنگیان و توسعه بانکداری الکترونیک در مجموعه وزارت آموزش و پرورش در دستور کار قرار می گیرد البته در قالب این تفاهم نامه نصب کیوسک های الکترونیکی بانکی در مراکز فرهنگی نیز انجام می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تعداد بالای دانش آموزان قرار است خدماتی در قالب بانکداری الکترونیک به نسل آینده کشور ارایه شود البته این خدمات شامل صدور کارت های دانش آموزی و حساب های دانش آموزی است.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری