کد خبر: 14060

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در گفت و گو با قم خبر:

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: با شهادت امام حسین(ع) نه تنها پیام ایشان خاموش نشد بلکه شعله ورترهم شد و نهضت امر به معروف و نهی از منکر که از اصلی ترین پیام کربلا بود در بیان حضرت زین العابدین(ع) و حضرت زینب(س) ادامه داشت.

به گزارش قم خبر، سید محمد علی داعی نژاد مدیر مرکز شیعه شناسی حوزه بااشاره به ورود اسرا به شام و تدارک دیدن مجلسی توسط یزید با هدف خاری اهل بیت(ع) و پیروزی خود، اظهار کرد: با خطبه های نافذ امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) رسوایی یزید بر همگان آشکارشد.

 
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: در آن مجلس نه تنها یزید نتوانست اهل بیت(ع) را خار نشان دهد بلکه چنان خاری و ذلت یزید برملا شد که او فوری مجلس را جمع کرد و دستور داد اسرا را شبانه به مدینه ببرند.
 
وی خاطرنشان کرد: در بیان حق نه تنها امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) کوتاه نشستند بلکه فرصت را در مجلس یزید غنیمت شمردند و از حق دفاع کردند.
 
داعی نژاد تصریح کرد: حقایق جریان اسرا کربلا و خطبه های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) می تواند بر برملا کردن ظلم و آشکار شدن حق بر باطل الگویی باشد.
 
مدیر مرکز شیعه شناسی حوزه بابیان اینکه متاسفانه برخی از به ظاهر روشن فکران جامعه می پندارند حادثه کربلا برای آن زمان است، خاطرنشان کرد: حادثه کربلا در آن زمان اتفاق افتاد اما این حادثه با حقیقت روبرو است که می تواند الگویی برای هر زمان و مکان باشد.
 
به گفته وی با شهادت امام حسین(ع) نه تنها پیام ایشان خاموش نشد بلکه شعله ورترهم شد و نهضت امر به معروف و نهی از منکر که از اصلی ترین پیام کربلا بود در بیان حضرت زین العابدین(ع) و حضرت زینب(س) ادامه داشت.  

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری