کد خبر: 11386

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم در گفتگو با قم خبر:

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: امام صادق(ع) با اشارات و راهنمایی سعادت بخش خود، مذهب جعفری را که همان کتاب خدا است از دیگر فرقه ها ممتاز ساخت.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال رضوی مهر بااشاره به اینکه همه دانش بشری بر 4 محور مبتنی است، اظهارداشت: معرفت خدا، معرفت به هدف خداوند به خلقت، معرفت به حقیقت بندگی، معرفت به عوامل به خروج انسان از ایمان از عوامل دانش بشری است.

وی افزود: گاهی امام صادق (ع)  مکتب درس آموزی، کسب روزی حلال بود زیرا آن حضرت خود پیوسته کار و تلاش می کردند و به دیگران نیزسفارش می نمودند و نمی خواستند که فردی در جامعه از کوشش برای کسب روزی حلال، باز ماند. ایشان کار و تلاش برای کسب روزی را وسیله حفظ آبرو تلقی کرده و می فرمودند: «آدمی باید در پیِ کسب و کار برای حفظ آبروی خود باشد»

نائب رئیس مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم بابیان اینکه امام صادق(ع) داد رسی به فریاد رسانی نیازمندان و توجه به مددجویان، اهتمام همسایگان، توجه به وضعیت جامعه را جز وظایف خود می دانست، عنوان کرد: دوران امامت امام صادق (ع) نسبت به ائمه دیگر بیشتر ( 34 سال) بود که  این مدت، زمان بسیار خوبی بود تا ایشان در ادامه فعالیت های پدر بزرگوارشان و در پرتو فرصت به وجود آمده، با توجه به نیاز جامعه آن روز و افزایش سطح علمی مسلمانان، نسبت به عصر امامان قبلی، بتوانند علم خود را ظاهر ساخته و با آشکار ساختن حقیقت، ریشه گرایش ها و مذاهب باطل را بخشکانند.

رضوی افزود: امام صادق(ع) با اشارات و راهنمایی سعادت بخش خود، مذهب جعفری را که همان کتاب خدا است از دیگر فرقه ها ممتاز ساخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری