کد خبر: 11056

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: بقاع متبرکه بهترین و والاترین جایگاهی هستند که می‌توانند محوریت فعالیت‌های قرآنی را تشکیل دهند.

خبرگزاری فارس: بقاع متبرکه محور فعالیت‌های قرآنی هستند
به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی سازمان اوقاف با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم و دیگر مدیران این اداره در سالن کوثر گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شوزب شیری در این مراسم طی سخنانی با اشاره به کرسی درس امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم اظهار کرد: این امامزاده واجب‌التعظیم نخستین کرسی درس را در قم بنیان نهاد.

وی افزود: ایشان نسبت به امور قرآنی اهتمام ویژه‌ای داشتند و همچنین دیگر امامزادگانی که در قم سکونت گزیدند همین رویه را در پیش گرفتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاکید بر گسترش فعالیت‌های قرآنی با محوریت آستان مقدس امامزادگان خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه بهترین و والاترین جایگاهی هستند که می‌توانند محوریت فعالیت‌های قرآنی را تشکیل دهند.

در این مراسم مسعود زمانی یک از ذاکرین اهل بیت(ع) به مداحی و مرثیه‌سرایی پرداخت و پس از آن هم دو نفر از برگزیدگان این مرحله از سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی سازمان اوقاف در قم به اجرای برنامه پرداختند.

آقایان سلیمی و یزدان‌پناه، نفرات نخست در مقاطع سنی شکوفه‌ها و بزرگسالان، در این مراسم به قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید پرداختند.

همچنین جوایزی به 85 نفر از نفرات اول تا سوم هر رشته و مقطع سنی اهدا شد. 250 نفر از برگزیدگان این مرحله به مسابقات استانی راه یافتند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری