کد خبر: 10573

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با راه اندازی این کتابخانه مجازی کشاورزی، ۹۵ درصد از نیازهای علمی محققان در بخش کشاورزی پاسخ داده می‌شود و در این کتابخانه مجازی با بیش از ۲۰۰ ناشر در دنیا می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، امروز در مراسم بزرگداشت بیست و دومین دوره هفته کتاب از کتابخانه مجازی کشاورزی کشور در سازمان آموزش، تحقیقات و ترویج کشاورزی رونمایی شد.

اسکندر زند معاون وزیر در این مراسم گفت: آموزش معمولا با کتاب شروع می‌شود و نتیجه تحقیق هم معمولا به کتاب منتهی می‌شود.

وی افزود: در بین ۳ رکن کتاب، آموزش و تحقیق بر روی آموزش و تحقیق سرمایه‌گذاری شده است ولی در زمینه کتاب در کشور کارهای زیادی انجام نشده است و به ویژه بر روی کتاب‌های علمی سرمایه‌گذاری چندانی صورت نگرفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: یکی از چالش‌های ما در وزارت جهاد کشاورزی که با آن مواجه بودیم دسترسی به منابع علمی جدید بود که با همت مرکز اسناد و اطلاعات علمی سازمان کار بزرگی انجام شد و امروز در این مراسم کتابخانه مجازی کشاورزی سازمان افتتاح می‌شود.

زند اظهار داشت: این کار با حداقل هزینه انجام شده و ۹۵ درصد از نیازهای علمی محققین در بخش کشاورزی و سازمان برآورده می‌شود و در این کتابخانه مجازی با بیش از ۲۰۰ ناشر در دنیا می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم. بر اساس این گزارش این مراسم با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونین وی و همچنین معاون وزیر ارشاد برگزار شد و در این مراسم از کتاب «مدیریت جهادی و توسعه کشاورزی» رونمایی شد.

در این مراسم همزمان با روز کتاب، مدیریت جهادی و توسعه کشاورزی که با حضور محمد حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد از کتابخانه مجازی کشاورزی رونمایی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری