یکی از مراجع تقلید امر به معروف و نهی از منکر را از موضوعات مهم در شرایط کنونی جامعه دانست و گفت: برخی می‌خواهند با تضعیف این فریضه الهی، چراغ سبزی برای گناه به وجود بیاورند ولی با نظارت عمومی می‌توان آن را احیا کرد.

خبرگزاری فارس: برخی با تضعیف امر به معروف چراغ سبزی برای ترویج گناه می‌خواهند
به گزارش قم خبر به نقل از فارس , آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در جمع نمازگزاران و عزاداران حسینی در حرم حضرت معصومه(س) اظهار کرد: اقامه نماز حتی در سخت‌ترین شرایط یکی از پیام‌های عاشورا و امام حسین(ع) است.

وی افزود: نماز اول وقت دارای آثار و برکاتی از جمله قرار گرفتن جامعه در مسیر صحیح است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آزادگی و ظلم‌ستیزی از دیگر پیام‌های عاشورا به شمار می‌روند خاطرنشان کرد: این مفاهیم هر روز در جامعه اسلامی نهادینه‌تر می‌شوند.

وی ادامه داد: پیام‌های عاشورا را باید در سراسر کشور به درستی شناخت و پیاده کرد و در کنار برگزاری مراسم‌های عزاداری باشکوه، پیام‌هایی که اباعبدالله(ع) با حرکت خود به ما گوشزد کردند را در نظر داشت.

آیت‌‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: امام حسین(ع) در زیارت‌های خود در مکه و حتی شب عاشورا، پیام قیام خویش را به درستی تبیین فرمودند و علاوه بر این خطبه‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در شام نیز گویای همین پیام‌ها هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم به رجزخوانی حضرت ابوالفضل(ع) پس از قطع شدن دستانشان اشاره و خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند یک دستم قطع شده ولی باز هم از دین خدا حمایت می‌کنم؛ دین‌مداری این بزرگوار و سایر شهدای کربلا از دیگر پیام‌های عاشورا به نسل امروز است.

وی قیام عاشورا را حرکتی برای حفظ دین برشمرد و افزود: اگر می‌خواهیم حسینی باشیم باید گام در مسیری بگذاریم که امام حسین(ع) به ما نشان داده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی امر به معروف و نهی از منکر را از جمله موضوعات مهم در شرایط کنونی جامعه دانست و تصریح کرد: برخی می‌خواهند با تضعیف این فریضه الهی، چراغ سبزی برای گناه به وجود بیاورند ولی با نظارتی حساب شده و عمومی می‌توان امر به معروف و نهی از منکر را احیا کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به تلاش دشمنان اسلام و قرآن برای خشن جلوه دادن امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: رعایت کامل ادب در امر به معروف ضروری است و در حقیقت این فریضه خشونتی به همراه ندارد؛ عاشورا می‌خواهد امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج کند که این امر یکی دیگر از پیام‌های امام حسین(ع) محسوب می‌شود.

وی ایستادگی حضرت زینب(س) در برابر دستگاه اموی را مورد توجه قرار داد و گفت: آن بانوی بزرگوار به یزید فرمود گمان نکن اسیری در مقابل تو هستم زیرا ننگ دارم که با همچون تویی سخن بگویم؛ این جمله نشان می‌دهد تن دادن به ذلت در هیچ شرایطی مجاز نیست.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه با تأسی به فرهنگ عاشورا می‌توانیم بر همه دشمنان پیروز شویم خاطرنشان کرد: تشکیلات بزرگ یزیدی شاه به وسیله اتکا به همین فرهنگ و توسط امام خمینی(ره) در هم کوبیده شد.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم به 13 آبان 58 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره کرد و افزود: پیام‌آموزی از عاشورا و ذلت‌ناپذیری دانشجویان ایرانی بود که سبب شد این اتفاق رقم بخورد؛ در بحث انرژی هسته‌ای هم با همت و تلاش دولتمردان و نیز اتکا به عزت و توان داخلی می‌توان پیروز میدان بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری