کد خبر: 9881

نیروهای رژیم آل خلیفه، بار دیگر به مراسم عزاداری حضرت امام حسین (ع) در ۱۹ روستای بحرین حمله کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، جمعیت حقوق بشر بحرین، با انتشار بیانیه ای از تعرض به مراسم عزاداری سالار شهیدان در ۱۹ روستای بحرین خبر داد و پافشاری رژیم آل خلیفه در نقض حق آزادی برگزاری مراسم دینی و مذهبی را محکوم کرد.

جمعیت حقوق بشر بحرین تاکید کرد: آزادی برگزاری مراسم دینی و مذهبی، یکی از حقوق مسلّم انسان‌هاست که ماده ۱۸ منشور جهانی حقوق بشر و مواد ۲۲ و ۳۱۱ قانون اساسی بحرین آن را به رسمیت می شناسد، اما با وجود هشدارهای مستمری که سازمان های حقوقی داخلی و بین المللی در این خصوص داده اند، رژیم آل خلیفه همچنان به نقض این حقوق، ادامه می دهد.

جمعیت حقوق بشر بحرین همچنین در این بیانیه تاکید کرد که نظامیان رژیم حاکم در بحرین، تنها در ماه اکتبر، ۲۱۳ بار به خانه های مردم یورش بردند و ۱۴۵ تن از جمله ۳ زن و ۶ کودک را بازداشت کردند.

در این بیانیه آمده است: در این مدت، ۱۸۷ تظاهرات مسالمت آمیز در روستاها و مناطق مختلف بحرین برگزار شد که نظامیان رژیم حاکم به ۲۵ مورد از این تظاهرات حمله ور شدند و تظاهرات‌کنندگان را سرکوب کردند که در نتیجه آن، ۱۰ نفر به ضرب گلوله ساچمه ای و ۲ تن به ضرب گلوله جنگی هدف قرار گرفتند و ۴ تن نیز به سبب ضرب و جرح، زخمی شدند.

جمعیت حقوق بشر بحرین همچنین از صدور احکامی معادل حدود ۳۲۹ سال زندان برای ۶۶ متهم سیاسی و ابطال شناسنامه ۱۰ شهروند بحرینی و محکوم کردن هر یک از آنان به پرداخت ۱۰۰ دینار بحرینی خبر داد.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.
این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری