کد خبر: 9867

یک روزنامه چاپ ترکیه گزارش داد، «جنبش جوانان انقلابی وطن پرست» این کشور که وابسته به پ.ک.ک است، قصد دارد ۵۰ پلیس و یک قاضی را در استان های «موش» و «آغری» ترور کند.

به گزارش قم خبر ، ایسنا به نقل از روزنامه تودی زمان، پلیس یک مظنون تروریستی را در استان آغری دستگیر کرده که احتمال می دهد از اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) باشد. این مظنون لیستی از ۵۰ پرسنل دپارتمان پلیس آغری به همراه داشته است.

همچنین روزنامه «بوگون» ترکیه نوشت، پلیس این کشور در جریان عملیاتی در روزهای بیستم و بیست و یکم اکتبر متوجه شده است که جنبش جوانان انقلابی وطن پرست (YDGH) قصد داشته است تا ۹ نیروی پلیس از جمله یک رئیس پلیس منطقه ای و یک قاضی منطقه ای را در منطقه «وارتو» واقع در استان موش ترور کنند.

منابع پلیس اعلام کرده اند که این فرد که در استان آغری دستگیر شده قصد داشته تا این لیست را به اعضای جنبش تحویل دهد. نیروهای پلیس که نامشان در این لیست بوده همگی سالم و در ساختمان اداره عمران مسکن ترکیه در خارج از شهر آغری به سر می برند.

روزنامه بوگون پیش از این گزارش داده بود، به طور کلی لیست ترور پ.ک.ک شامل ۷۵۰ افسر پلیس از جمله روسای پیشین دایره مبارزه با ترور و سازمان اطلاعات ترکیه بوده است.

پلیس در جریان حمله به منزل یکی از اعضای این جنبش در ۲۱ اکتبر متوجه شد که این شبه نظامیان اطلاعاتی را در خصوص ۱۰ ماشین گردآوری می کرده اند که یکی از آن ها متعلق به قاضی محلی، یکی متعلق به رئیس پلیس محلی و هشت مورد دیگر متعلق به افسران پلیس در وارتو بوده است.

همچنین اعضای این جنبش منازل ۱۵ تن از نیروهای امنیتی در منطقه دیاربکر را با رنگ و سایر نشانه ها علامت دار کردند تا نشان دهند این منازل اهداف حمله هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری