کد خبر: 9859

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای مواضع رئیسان جمهوری فرانسه و ترکیه درباره این کشور را به شدت محکوم و آن را افشاگر ابعاد توطئه آنان علیه حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه دانست.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، در بیانیه وزارت امور خارجه سوریه آمده است، فرانسوا اولاند و رجب طیب اردوغان پس از دیدار دوجانبه در پاریس، در نشست مشترک مطبوعاتی باردیگر بر ضرورت ایجاد منطقه حایل و منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه و همچنین سرنگونی دولت دمشق تاکید کردند.

وزارت امور خارجه سوریه در ادامه بیانیه اش، اظهارات اولاند و اردوغان را نقض آشکار مبانی میثاق نامه سازمان ملل متحد برشمرد وافزود، رفتار دولت های فرانسه و ترکیه در قبال تحولات سوریه وهمچنین حمایات آنان از گروه های تروریستی مسلح نقض آشکار تصمیمات شورای امنیت مرتبط با مبارزه علیه تروریسم است.

در این بیانیه آمده است، گروه های تروریستی عامل اصلی بحران و سبب ادامه کشتار مردم و خونریزی در سوریه هستند؛ آنان تلاش ها برای مبارزه علیه تروریسم را با شکست مواجه کردند، و به همین علت نیازمند اقدام جدی جامعه جهانی در متوقف کردن این رفتار تجاوزگرانه دولت های ترکیه و فرانسه است.

وزارت خارجه سوریه درادامه این بیانیه تصریح کرد، دولت های ترکیه و فرانسه به جای دخالت در امور داخلی سایر کشورها بهتر است به بحران های متراکم داخلی خودشان رسیدگی کنند، بحران هائی که نارضایتی مردم از سیاست های شکست خورده خودشان درپی داشته است.

وزارت امور خارجه سوریه در پایان تصریح کرد، فرانسه و ترکیه با فرار به سوی مسائل خارجی درصددند، شکست های مفتضحانه خود را بپوشانند، شکست هائی که سقوط اخلاقی و سیاسی برای آنان درپی خواهد داشت.

وزارت امور خارجه سوریه تصریح کرد، سیاست حکومت های ترکیه و فرانسه در قبال اوضاع سوریه و انواع کمک هایی که این دو حکومت در اختیار گروههای تروریستی مسلح قرار داده اند، عامل بروز و تداوم بحران در سوریه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری