کد خبر: 9856

قم خبر گزارش می دهد/

ابرقدرت ها قبل از اینکه با واقعیت ها و قدرت حقیقی خودشان در جهان حکومت کنند با هیمنه ای که از خود ساخته و تبلیغ کرده اند بر دنیا حکومت می کنند.

به گزارش قم خبر، 13 آبان در كشور ما محمل پیدایش حوادث مختلفی بوده است كه در شكل دهی تاریخ كشور و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ و سرنوشت ساز داشته‏اند 13 آبان 42 تبعید حضرت امام خمینی (ره) در پی قیام مردمی 15 خرداد و اعلام مخالفت ایشان با قانون استعماری - آمریكایی كاپیتالاسیون، 13 آبان 57 شهادت جمع زیادی از دانش‏آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران در زمان اوج‏گیری انقلاب و بالاخره 13 آبان 58 تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) که می توان مورد آخر را مهمترین و ماندگار ترین واقعه این روز دانست.

حجت الاسلام روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این خصوص می گوید: ابرقدرت ها قبل از اینکه با واقعیت ها و قدرت حقیقی خودشان در جهان حکومت کنند با هیمنه ای که از خود ساخته و تبلیغ کرده اند بر دنیا حکومت می کنند.

در آن ایام ابرقدرت ها با رعب و وحشتی که در جهان ساخته اند کارهای خود را پیش می بردند تا اینکه انقلاب اسلامی توانست این هیمنه امریکا را بشکند.

حضرت امام (ره) این موضوع را به درستی درک کردند. در این میان همه سیاستمداران و همه کسانی که جزء ناصحین بودند امام را نصیحت می کردند که چرا آمریکا دست از حمایت حکومت شاه بردارد؟ اما امام خمینی (ره) براین باور بود که این ابهت پوشالین باید شکسته شود.

امروز انقلاب اسلامی توانسته در دنیا این هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا را بشکند به همین جهت در امریکای لاتین بسیاری از کشورها علیرغم مخالفت های امریکا در مقابل او بایستند و دولت های ضد امپریالیستی مثل دولت کاراکاس و بولیوی شکل بگیرد که این تحرکات همه از آثار انقلاب سلامی است که ابهت آمریکا را در دنیا شکست و نشان داد که اگر مردم تصمیم بگیرند می توانند پوزه آمریکا را به خاک بمالند.

امروزه هم در کشورهایی مثل یمن مردم انقلابی و ضد استبدادی ان ها قیام می کنند در حالی که دولت مستقر مورد حمایت آمریکا است اگر تا به الان بر سیطره حاکم فائق شدند درسی است که از انقلاب اسلامی گرفتند.

اینک با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم خواست آمریکا نیروهای مردمی توانسته اند به اهداف خود برسند بنابراین ابرقدرت ها با ابهت پوشالی خود حکومت می کنند.

قدرمسلم اگر این ابهت شکسته شود بسیاری از قیود برای آزادی برداشته می شود.

انقلاب اسلامی موفق شد این ابهت پوشالی را بردارد و زنجیرهای اسارت را از دل مردم که خودشان را مضطر می دیدند به قدرتی تبدیل کرد که علیرغم خواست آمریکا به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری