عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: بررسی پرونده بورسیه‌‌های سال ۶۸ به بعد که امروز حقوق هیأت علمی می‌گیرند، اولویت دارد زیرا آن‌ها هم‌اکنون در حال تربیت فرزندان ما هستند.

به گزارش قم خبر ؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس،‌ با طرح این سوال که چرا زمانی که بحث تخلف سه هزار بورسیه مطرح شد و آتش تهیه سنگین رسانه‌ها افکار عمومی را دچار تذبذب کرد وزارت علوم به موقع واکنش نشان نداد؟ گفت: چرا تنها یک روز قبل از جلسه استیضاح اعلام کردند که آمار غلط است؟

وی با طرح پرسش دیگری مبنی بر اینکه اسامی از کجا منتشر شد؟ و چه کسی آنها را به آن خبرنگار داد؟ افزود: خبرنگار مربوطه می‌گفت وزارت علوم اسامی را به من داده است و این وزارتخانه در برابر این ادعا سکوت کرد.

سلیمی در این باره گفت: اگر خبرنگار راست گفته است پس متهم اصلی خود مدیران وزارت علوم هستند و اگر خبرنگار دروغ گفته چرا وزارت علوم از وی شکایت نمی‌کند.

وی با ابراز تاسف از اینکه بعضی تصور می کنند مردم رویدادها و اظهارنظرها را فراموش می‌کنند، گفت: مردم به طور دقیق رخدادها را رصد می‌کنند و هیچ مطلبی از خاطرشان نمی‌رود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد همین اطلاعیه اخیر وزارت علوم دو نکته وجود دارد اول اینکه چرا اجازه نمی‌دهند مجلس پرونده را بررسی و راستی‌آزمایی کند؟ و دوم اینکه اگر مدعی هستند که بورسیه‌ها مرتکب تخلف شده‌اند، چرا از آنها شکایت نمی‌کنند؟

وی ادامه داد: وزارت علوم اعلام کرده دانشجویان متخلف برگردند و درس خود را ادامه دهند اگر این دانشجویان مرتکب تخلف شده‌اند، چگونه اجازه می‌دهید آنان به درس خود ادامه دهند و اگر خلافی مرتکب نشده‌اند چرا افراد بی گناه را متهم کردید؟

سلیمی با تاکید بر اینکه حق ایثارگران برای استفاده از سهمیه در دانشگاه در قانون تصریح شده است، گفت: در مورد بورسیه‌های دوران اصلاحات و سازندگی یعنی از سال ۶۸ به بعد چرا هیچ گونه بررسی صورت نمی‌گیرد؟

وی در پاسخ به این سخن سرپرست وزارت علوم که به علت در جریان بودن تحصیل دانشجویان کنونی بررسی تخلفات را از آنان شروع کردیم، خاطرنشان کرد: اتفاقاً آنها که اکنون کرسی تدریس دارند و با تخلف بورسیه گرفته‌اند زودتر باید مورد بررسی قرار گیرند زیرا در حال تربیت بچه‌های ما هستند و بی‌شک آنکه اکنون عضو هیات علمی است و حقوق آن را می‌گیرد مستحق‌تر است تا به وضعیت او رسیدگی شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری