کد خبر: 9755

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اسیدپاشی اخیر در اصفهان باعث عدم امنیت در جامعه شده که دادستان به عنوان مدعی العموم باید عوامل آن را تحت عنوان محارب به مجازات قانونی خود برساند.

به گزارش قم خبر ، زهره طبیب‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص حادثه اخیر اسیدپاشی در اصفهان اظهار داشت: همزمانی اسیدپاشی در اصفهان با مطالب برخی رسانه‌ها مشکوک است.

وی افزود: در واقع اقدامی خلاف و جنایت‌کارانه در کشور رخ داده که ارتباطی با برخی رسانه‌های خارجی و داخلی داشته و ردّی بر جای گذاشته است.

طبیب‌زاده با بیان اینکه اسیدپاشی در اصفهان سازمان یافته بوده و تصور می‌کنم همزمانی این حادثه با انعکاس اخبار آن در فضای مجازی و BBC ، VOA و برخی رسانه‌های داخلی به عنوان مزدوران آنها و همچنین نشریات زرد، نشان می‌دهد اقدامی سازمان یافته برای تحت‌الشعاع قرار دادن طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

این نماینده مجلس گفت: از زمانی که طرح امر به معروف در مجلس مطرح شد، موضوع حجاب از سوی برخی جریانات مورد هجمه قرار گرفت و در واقع برخی نمی‌ خواهند چنین طرح‌هایی در جامعه نهادینه و فضای فرهنگی و امن برای نیروهای مؤمن ایجاد شود.

طبیب‌زاده با بیان اینکه غرب از بی حجابی زنان در کشور ما برای موضوع سیاسی و امنیتی خود استفاده می‌کند، افزود: قوه قضاییه و دستگاه‌های امنیتی باید مسبّبان حادثه شوم اسیدپاشی را به اشدّ مجازات برسانند و با آنها برخوردی قاطع داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر در گذشته نیز با تعداد محدودی از اسیدپاشان برخورد قاطع و محکم صورت می‌گرفت و اغماض نمی شد، انکون چنین امری در کشور رخ نمی‌داد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: در نظر گرفتن اشدّ مجازات برای عاملان اسیدپاشی می‌تواند کاهش جرم را در کشور به همراه داشته باشد؛ چرا که آنها متوجه می‌شوند که با جنایت‌کاران و هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت روانی جامعه، برخورد قاطع می شود.

طبیب‌زاده با بیان اینکه اسیدپاشی بر روی صورت زنان مرگ تدریجی برای آنها در پی خواهد داشت، افزود: دادستان به عنوان مدعی العموم باید به صحنه بیاید تا دیگر شاهد تکرار و تداوم چنین اموری در کشور نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: حادثه شوم اسیدپاشی در اصفهان بار امنیتی و سیاسی در کشور به وجود آورده و این مسأله ایجاب می‌کند عوامل این اقدام به خاطر برهم زدن امنیت روانی جامعه به ویژه امنیت روانی زنان به عنوان «محارب» به مجازات قانونی خود برسند.

به گفته طبیب‌زاده، درخواست تمام زنان جامعه این است که قوه قضاییه با اقدامی جدّی و برخوردی قاطع، عاملان اسیدپاشی را به سزای اعمال خود برساند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری