کد خبر: 9753

امام جمعه مشهد گفت: قوه قضائیه باید عاملان و دست‌اندرکاران جریان اسیدپاشی را شناسایی کند و به اشد مجزات برساند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه که در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) برگزار شد، با انتقاد از رسانه‌هایی که در جریان اسیدپاشی رسانه‌های بیگانه را همراهی می‌کرند، اظهار کرد: قوه قضائیه باید با همه امکانات و کمک مردم، به هر قیمتی که شده، عاملان جریان اسیدپاشی را تحت تعقیب قرار دهد و به اشد مجازات برساند.

امام جمعه مشهد ضمن عرض تسلیت ایام محرم و شهادت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی، تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد نیز با گرفتن ژست آکادمیک و از طریق مصاحبه با جریان‌های طرفدار خارج، جریان اسیدپاشی را به امر به معروف و نهی از منکر نسبت داده‌اند که آنان نیز باید در انتظار مجازات باشند.

عضو مجلس خبرگان با ابراز این عقیده که عاملان جریان اسیدپاشی قطعا مزدور اجانب و شبکه‌هایی همچون بی.بی. سی هستند، ادامه داد: این افراد نیز به دلیل توهین به اصل امر به معروف و نهی از منکر و اهانت به زنان محجبه قربانی جریان اسیدپاشی به بی‌حجابی باید مجازات سختی در انتظارشان باشد.

وی با تاکید بر اینکه «امر به معروف و نهی از منکر برای آمریکا حکم زهر را دارد»، خاطرنشان کرد: مردم نباید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر بی‌تفاوت باشند و تا زمانی که زنان بدحجاب با هر نوع آرایشی در اجتماع ظاهر شوند و مراکز فساد همچنان پا برجا باشند و آقایان خوش غیرت نیز دستگاه‌های آمریکایی را به روی جوانان باز نگاه دارند، جاده توطئه‌های دشمن به روی مردم مسلمان همچنان باز خواهد بود.

علم‌الهدی ابراز عقیده کرد: زمانی که قرار بود قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در مجلس به تصویب برسد، جریان اسیدپاشی مطرح شد و این توطئه‌ای ضد امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: در سال ۱۳۸۳، به خاطر مسائل شخصی، آمنه بهرامی قربانی جریان اسیدپاشی شد، ولی روزنامه‌های طرفدار غرب و ارگان‌های لائیک و ضد ولایت از آمنه بهرامی خواستند که رضایت دهد و اگر آن زمان، آن جانی قصاص می‌شد، بار دیگر این قضیه رخ نمی‌داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جریان‌های خارجی، قضیه اسیدپاشی را بزرگ کرده‌اند و با بی.بی.سی انگلیسی همدست شده‌اند اما شما مردم باید بصیرت سیاسی لازم را نسبت به این جریان‌ها کسب کنید.

علم‌الهدی عنوان کرد: همین جریان‌ها در انتخابات برای تداوم حیات سیاسی‌شان بار دیگر کاندیدهایشان را جهت کسب رای به میدان خواهند آورد، ولی اگر شما مردم بصیرت سیاسی داشته باشید، هیچ گاه فریب توطئه این جریان‌ها را نخواهید خورد.

امام جمعه مشهد افزود: گناه همچون ویروسی است که همه جا را به آتش می‌کشد، پس نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت و بی‌اعتنا بود، چرا که این مملکت از آن ماست.

علم‌الهدی با بیان اینکه در کشور، فکر، عقیده و اندیشه آزاد است، اما نباید توطئه و جاسوسی آزاد باشد، خاطرنشان کرد: در اصفهان برخی از افراد مقابل دادگستری تجمع کردند، از این میان مردی زن‌نما، زنان را تحریک به اعتراض می‌کرد که خوشبختانه هم‌اکنون دستگیر شده و تحت پیگرد قانونی است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم عزیزان قوه قضائیه از قاطعیت لازم و شما نمازگزاران نیز از بصیرت لازم برخوردار باشید و جریان‌های وابسته خارجی که دو روز دیگر برای گرفتن رای دست به دامان شما می‌شوند را بشناسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری