کد خبر: 9744

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر سازمان ملل از مواضع ضدایرانی کانادا و انتقادات این کشور از وضعیت حقوق بشر ایران تقدیر کرد.

 

به گزارش جهان به نقل از فارس، «احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضعیت حقوق بشری ایران از موضع ضد ایرانی کانادا تقدیر کرد.

کانادا پرس گزارش کرد که اظهارات احمد شهید در حالی مطرح شد که «جان برد» وزیر امور خارجه کانادا از کار وی در پارلمان این کشور مورد استقبال قرار کرد.

برد اینگونه گفت که در حالیکه جهان بر برنامه هسته‌ای ایران متمرکز شده‌ است، مهم است که تمرکز بر موضوع حقوق بشری همچنان حفظ شود.

بر اساس این گزارش، شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار است روز جمعه (فردا) بررسی‌های دوره‌ای از وضعیت ایران را صورت خواهد داد.

کانادا همواره مواضع ضدایرانی بسیار تندی داشته است به طوریکه روابط دیپلماتیک خود را با ایران از طریق تعطیل کردن سفارتش در تهران، قطع کرد.

اتاوا در حالی حقوق بشر ایران را مورد انتقاد قرار می‌دهد که وضعیت حقوق بشر خود نیز مورد انتقاد است. یکی از موارد نقض حقوق بشر در کانادا این است که این کشور استفاده از شکنجه را برای کسب اطلاعات از مجرمان امنیتی آزاد کرده است به طوریکه پلیس و دستگاههای اطلاعاتی آن می توانند از این اعترافات که با شکنجه گرفته می‌شود در تحقیقات خود استفاده و یا به آن استناد کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری