کد خبر: 9742

۲۳:۵۱ وزیر دفاع آمریکا اوایل ماه جاری میلادی در یادداشتی انتقادی به کاخ سفید راهبرد آمریکا در قابل سوریه را زیر سوال برده است.

به گزارش قم خبر،تسنیم به نقل از سی ان ان، نوشت:

چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا اوایل ماه جاری میلادی که در سفر آمریکای لاتین به سر می‌برد نامه‌ای خصوصی و بشدت انتقادی به سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا درباره سیاست کاخ سفید در قبال سوریه نوشت.

 
یک مقام ارشد آمریکا در این باره به سی ان ان گفت: این یادداشت تحلیلی مفصل به قلم هیگل بود که نگرانی خود درباره راهبرد کلی آمریکا در قبال سوریه را بیان می‌کرد.

 
وجود این یادداشت انتقادی نخستین بار توسط روزنامه نیویورک تایمز گزارش شد.

 
بر اساس این گزارش، هیگل تا کنون انتقاد خود از سیاست کاخ سفید در قبال سوریه را علنی نکرده بود. خبر این یادداشت در حالی منتشر می‌شود که مقامات ارشد پنتاگون به خوبی می دانند زمزمه های نارضایتی برخی مقامات کاخ سفید از عملکرد هیگل به گوش می‌رسد.

 
مقام ارشد آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود می‌گوید تمرکز یادداشت هیگل بر این بوده که "ما نیازمند دیدگاه تند و تیزتری در قبال نظام اسد هستیم."

 
هیگل امروز در کنفرانس خبری مشترکی با مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفت: ممکن است بشار اسد از حملات آمریکا علیه داعش سود ببرد اما سیاست آمریکا همچنان بر کناره گیری وی از قدرت استوار است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری