کد خبر: 9571

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که عملیات شبه‌نظامیان در صحرای سینا بر روابط مصر با گروه‌های مقاومت فلسطینی تاثیری نگذاشته است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد که ارتباطات این جنبش با مصر پس از عملیات شبه‌نظامیان در مصر ادامه دارد.

بنا به گزارش «فلسطین الیوم»، ابومرزوق در مجلس عزایی که دوشنبه (دیروز) برای نظامیان مصری کشته شده در صحرای سینا برگزار شده بود، گفت: عملیات تروریستی در سینا بر سیر روابط حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی با مصر تاثیری نگذاشته است و همگی گروه‌ها این عملیات را محکوم می‌کنند. وی افزود که امنیت سینا امنیت فلسطین است.

ابومروزق در ادامه گفت که اولین کسانی از اتفاقات صحرای سینا ضرر می‌بینند، مردم غزه هستند بنابراین هیچ فلسطینی به ذهنش هم خطور نمی‌کند که سربازان مصری در این منطقه را هدف قرار بدهد.

وی پیش‌بینی کرد که ادامه مذاکرات آتش‌بس غزه به زودی از سر گرفته شود اما در مورد تاریخ آن حرفی نزد. ابومرزوق همچنین بروز جنگی جدید در نوار غزه را بعید دانست اما گفت که شرایطی که رژیم صهیونیستی به وجود آورده غیر طبیعی است.

در اثر عملیات تروریستی در صحرای سینا نزدیک به ۳۰ سرباز مصری کشته شدند و دهها نفر دیگر زخمی شدند(جزئیات بیشتر). «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر ضمن اعلام اینکه عوامل خارجی در این عملیات دست داشته‌اند، افزود که در مرز با غزه دیوار حائل ایجاد می‌کند(جزئیات بیشتر). او به این وسیله انگشت اتهام خود را به سوی گروه‌های فلسطینی نشانه گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری