کد خبر: 9562

گروهک جیش العدل ادعا کرد که مسوولیت سقوط یک فروند هواپیمای نظامی ایرانی را که گفته شده بود چند هفته پیش ناپدید شده، برعهده می گیرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، صلاح الدین فاروقی، فرمانده گروهک جیش العدل در استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با روزنامه عربستانی الوطن مدعی شد که نیروهای این گروهک، هواپیمای نظامی را که در تاریخ ۱۱ اکتبر گذشته بر فراز بلوچستان و مشخصا در منطقه کوهستانی نصرت آباد در پرواز بود، منهدم کرده است که طی آن هفت تن از افسران ارشد سپاه پاسداران ایران کشته شدند.

وی با بیان اینکه این عملیات اقدامی برنامه ریزی شده نبوده است، گفت: این هواپیما در منطقه نصرت آباد در حال پرواز بود که تعدادی از اعضای گروه جیش العدل هم در آنجا بودند آنها وقتی هواپیما را بالای سرشان دیدند آن را با سلاح های معمولی خود هدف قرار دادند.

وی افزود: این هواپیما در روز شنبه ۲۰۱۴/۱۰/۱۱ بعد از آن که در هوا منفجر شد، سقوط کرد. دولت ایران اعلام کرد که این هواپیمای نظامی ناپدید شده و بعد از آن هم اعلام کرد که سرنشینان آن از جمله چهار افسر بلندپایه سپاه پاسداران شهید شدند.

۱۹ مهرماه امسال حوالی ساعت ۲۰:۳۰ یکی از هواپیماهای ملخی نیروی انتظامی با هفت سرنشین از سمت تهران در حال پرواز به سمت زاهدان بود که در میانه مسیر ارتباط رادیویی اش قطع شده و اطلاعات این هواپیما از روی رادار محو شد.

بعد از آن مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی نقص فنی و برخورد با مانع را علت سقوط هواپیمای ناجا اعلام و بیان کرد که اجساد شهدای این سانحه قابل شناسایی است.

احمدی مقدم، رییس پلیس کشور نیز فرضیه احتمال تروریستی بودن حادثه سقوط هواپیما را کاملا مردود دانست و تاکید کرد که برخی تلاش می کنند با طرح چنین مباحثی تروریست ها را قدرتمند جلوه دهند و فضا را ناامن کنند.

احمدی مقدم در توضیح بیشتر برای مردود دانستن این فرضیه گفت: هواپیمای ما در ارتفاع ۱۹ هزار پایی در حال پرواز بود اما نوع سلاح های قابل حملی که می توانست یک هواپیما را بزند نهایتا تا ۱۲ هزار تا بورد دارد بنابراین تاکید می کنم که این فرضیه از اساس مردود است.

وی ادامه داد: در این حادثه آتش سوزی و انفجار نداشتیم. موتورهای هواپیما به دلیلی که هنوز نمی دانیم خاموش شده و متاسفانه این حادثه رخ داده است. شاید اگر روز بود با توجه به بال های پهن این هواپیما امکان فرود اضطراری وجود داشت اما در تاریکی شب این اتفاق رخ نداده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری