کد خبر: 9547

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

پس از استیضاح نیلی منفرد وزیر علوم و تحقیقات دولت یازدهم بود که بحث ها بر سر انتخاب فردی که بتواند در این سکاندار کشتی وزارت علوم این نهاد مهم شود، آغاز شد.

به گزارش قم خبر، پس از استیضاح نیلی منفرد وزیر علوم و تحقیقات دولت یازدهم بود که بحث ها بر سر انتخاب فردی که بتواند در این سکاندار کشتی وزارت علوم این نهاد مهم شود، آغاز شد.

تا اینکه فردی به نام نیلی احمدآبادی از سوی دولت برای سمت وزارت علوم معرفی شد. اما در این میان واکنش نمایندگان مجلس در معرفی سابقه این فرد تردیدهایی درباره صلاحیت این فرد نشان می دهد.

**معرفی نیلی احمد آبادی توهین به مجلس است

قاضی‌زاده نماینده مشهد معرفی نیلی را توهین به مجلس می داند و می گوید: وی به‌‌ همان دلایلی که برای ریاست دانشگاه تهران مورد تأیید قرار نگرفت، صلاحیت بر عهده گرفتن وزارت علوم را نیز ندارد.

این نماینده مجلس در گفتگو با خبرگزاری دانشجو می گوید: به نظر می‌رسد دولت محترم قصد تمسخر مجلس را دارد. کسی که برای ریاست یک دانشگاه مورد تأیید قرار نگرفته چطور برای تصدی پست وزارت معرفی می‌شود؟ این چیزی جز توهین به مجلس نیست.
دولت از معرفی وزیر پیشنهادی به دنبال چیست؟ / آیا گزینه دولت برای وزارت آموزش عالی شخص دیگری است؟

الیاس نادران دیگر نماینده مجلس نیز با بیان اینکه نیلی حداقل‌های صلاحیت اداره یک وزارتخانه را ندارد، می گوید: نیلی احمدآبادی گزینه اصلی دولت برای تصدی وزارت علوم نیست و نمایندگان مجلس منتظر هستند تا دولت گزینه اصلی خود را رو کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به واکنش‌های منفی نمایندگان گفت: دولت نیز نظر مساعدی نسبت به گزینه پیشنهادی خود ندارد و اعتقاد ما این است که وی گزینه اصلی دولت نیست. آتش تهیه‌ای که از قبل، دولت علیه مجلس درست کرده بود این را نشان می‌دهد.

وی در بیان دلایل مخالفت خود در خصوص وزیر پیشنهادی دولت گفت: کسی که قرار است عهده‌دار اداره یک وزارتخانه بشود باید حداقل‌های صلاحیت اداره آن وزارتخانه را داشته باشد و تجربه مدیریتی‌اش این را نشان بدهد. آن هم در مواجهه با جریانات تندروی که طی یکسال و نیم گذشته هر کاری که خواسته‌اند در مملکت انجام داده‌اند.

نادران عدم صلاحیت سیاسی گزینه پیشنهادی دولت را در سطوح بعدی قلمداد کرد و تصریح کرد: موضوع اصلی، صلاحیت‌های اجرایی و مدیریتی است که وی فاقد آنهاست. در کشور قحط‌الرجال وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عدم رأی به نیلی احمدآبادی باعث اختلاف بین دولت و مجلس نمی‌شود گفت: چگونه رئیس جمهور یک هفته قبل و در جمع نخبگان علیه مجلس حرف می‌زند و باعث اختلاف نمی‌شود.

**مجلس در رای به نیلی احمدآبادی به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل می کند

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، در خصوص انتخاب فرد معرفی شده از سوی دولت برای وزارت علوم اظهار کرد: برخی رسانه ها با حرف های نادرست شیطنت هایی می کنند اما قدر مسلم پیکره مجلس شورای اسلامی بر اساس شناخت و تحقیق پیشینه افراد را بررسی می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه نمایندگان مجلس براساس مصالح نظام اقدام به تائید یا رد فرد ممعرفی شده می کند، افزود: نمایندگان مجلس در رای به فرد معرفی شده توانمندی وی را نیز مد نظر قرار می دهد و با حجت شرعی که بر عهده دارند در نهایت به پاسخ می رسند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد براینکه نمایندگان مجلس براساس تشخیص، حجت شرعی مبتنی بر تحقیق رای خواهند داد، عنوان کرد: بهترین برخورد مجلس با برخی افراد و رسانه هایی که با شیطنت سعی در غبارآلود کردن فضا دارند این است که به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مجلس براساس وظیفه خود و به دور از نوسانات سیاسی و جنگ روانی که برخی رسانه ها و جریانات خاص در جامعه ایجاد می کنند کار خود را انجام دهد با روشنگریها و ادله کافی نمایندگان مردم در مججلس شورای اسلامی ملت هم به این شرایط واقف خواهند بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری