وابسته فرهنگی عربستان سعودی در واشنگتن تاکید کرد که هر سال به طور متوسط ۱۰۰ دانشجوی سعودی به دلایل مختلف از جمله نقض قوانین مهاجرت از آمریکا اخراج می‌شوند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد العیسی وابسته فرهنگی عربستان سعودی در واشنگتن روز گذشته در مصاحبه با روزنامه الحیات تصریح کرد که هر سال به طور متوسط حدود ۱۰۰ دانشجوی عربستانی از آمریکا اخراج می شوند که دلایل اصلی آن نقض قوانین مهاجرت، اختلافات خانوادگی، جعل اسناد، افسردگی و مسائل اخلاقی است.

بر اساس این گزارش وی افزود: بسیاری از دانشجویان از قوانین مهاجرت بی اطلاع هستند و برخی از دانشجویان دانشگاه ها یا موسسات آموزشی خود را بدون اطلاع دادن به مقام های مهاجرتی آمریکا یا وابسته فرهنگی تغییر می دهند. این اصلی ترین عامل اخراج دانشجویان از آمریکا به شمار می رود.

وی در ادامه گفت: زمانی که یک دانشجو مکان تحصیل خود را بدون اطلاع دادن به مقام های مهاجرتی یا وابسته فرهنگی تغییر می دهد بورسیه تحصیلی وی به سرعت لغو خواهد شد و به عربستان سعودی بازگردانده می شود.

وابسته فرهنگی عربستان سعودی در واشنگتن تاکید کرد که اختلافات خانوادگی عامل مهم دیگر اخراج دانشجویان سعودی از آمریکا به شمار می رود. این مشکلات به این دلیل اتفاق می افتد که زوج های ازدواج کرده جوان هستند و خودشان را با شرایط زندگی در یک جامعه متفاوت روبرو می بینند. برخی دانشجویان دچار افسردگی می شوند چون به جایی برای زندگی می آیند که شرایط جامعه به طور کلی با جامعه آنها متفاوت است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری