کد خبر: 9401

تحرک جدید سران جبهه موسوم به اصلاحات در حمایت از سران فتنه و درخواست رفع حصر آنان به دلیل خدماتی که در گذشته داشته‌اند، به فاز جدید تبلیغاتی این جریان در ماه‌های اخیر تبدیل شده است.

به گزارش قم خبر ؛ روزنامه جوان در یادداشتی به قلم عباس حاجی‌ نجاری نوشت: تحرک جدید سران جبهه موسوم به اصلاحات در حمایت از سران فتنه و درخواست رفع حصر آنان به دلیل خدماتی که در گذشته داشته‌اند، به فاز جدید تبلیغاتی این جریان در ماه‌های اخیر تبدیل شده است. اگرچه برای چرایی این تحرک جدید دلایل متعددی را می‌توان برشمرد، اما به دلیل اینکه این مدعیان در پوشش تحریک احساسات اجتماعی برای محصورین، واقعیات تاریخی را به هیچ می‌انگارند، ضروری می‌نماید که برای دفاع از مظلومیت «نظام» در این عرصه به نکاتی چند تأکید شود.

۱- نکته اول اینکه به رغم ادعای وجود حصر برای سران فتنه،‌ شرایطی که اکنون برای آنها مهیاست شباهتی به حصر ندارد، چرا که بهترین تیم‌های پزشکی کشور در اختیار آنهاست، دیدارهای خانوادگی و دوستانه را نیز دارند و بعضاً به امکانات ورزشی و... نیز دسترسی دارند که اغلب مردم از آن محرومند، بنابراین وضعیت موجود جز اینکه هزینه‌ای را بر نظام تحمیل می‌کند، صرفه دیگری ندارد و تنها به بستری جهت حفاظت از آنها تبدیل شده است تا حصر.

۲- عاملان تحرک جدید برای رفع حصر بر این نکته واقفند که حصر بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی است و رفع آن نیازمند رفع عوامل و زمینه‌های ایجاد این شرایط است. سران فتنه عامل اصلی هزینه عظیمی هستند که قبل و بعد از انتخابات مبتنی بر یک توهم به نام تقلب بر نظام تحمیل شد که طی آن بیش از ۳۰ نفر شهید و کشته شدند و صدها نفر هم مجروح شدند و میلیاردها تومان خسارات مادی و مهم‌تر از آن خسارات عظیم معنوی بر نظام تحمیل شد که خدشه بر شعارهای اصلی نظام و هتک حرمت عاشورای حسینی تنها گوشه‌ای از آن است. تحریم فلج‌کننده کنونی که بیگانگان بر نظام تحمیل کرده‌اند، تنها یکی از آثار آن فتنه است، آیا تلقی این همه هزینه به عنوان «اشتباه» یا «اهمال»، ظلم به نظام نیست. به نظر می‌آید هیچ مکافات این جهانی، هزینه‌های وارد شده بر نظام را جبران نمی‌کند.

۳- سران و عوامل فتنه و حامیانشان هیچ‌گاه نخواستند از فرصت‌هایی که نظام برای آنها و برای جبران اشتباهاتشان ایجاد کرد، استفاده کنند از فرصت‌هایی که از همان روزهای آغازین ایجاد شد؛ اعم از دیدار رهبر معظم انقلاب با میرحسین موسوی و مسئولان ستادهای انتخاباتی نامزدها، فرصت شورای نگهبان برای بازشماری آرا، خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد ماه و حتی حماسه مردمی ۹ دی سال ۸۸ و... اما به رغم همه اینها، این بی‌توجهی به رغم آن هزینه‌های عظیم منجر به حصر آنها نشد و حصر زمانی اتفاق افتاد که اینها تلاش کردند تا با هدایت بیگانگان و پس از تحولات مصر و... الگویی نظیر سوریه را در کشور پیاده کنند که اگر هوشیاری نظام در حصر آنها نبود، اکنون ایران شرایطی بسیار مصیبت‌بارتر از سوریه داشت.

۴- انتخابات سال ۹۲ مهم‌ترین سند حقانیت نظام در انتخاب استراتژی حداقلی در مواجهه با سران فتنه و حصر آنان بود، چرا که در این انتخابات جمعیت دهها میلیونی که پای صندوق‌های رأی آمدند، اعتماد و باور خود به سازوکار نظام و بی‌اعتنایی به توهم تقلب را اثبات کردند، چرا که اگر به آن توهم باور داشتند، دلیلی برای حضورشان در پای صندوق‌های رأی نبود و جا داشت که سران و عوامل فتنه همان روز بعد از اعلام نتیجه انتخابات ۹۲ عذر تقصیر به پیشگاه مردم ایران می‌آوردند و از آنها به دلیل این مصائب چهار ساله حلالیت می‌طلبیدند، اما جالب این است که نه تنها این نشد، بلکه حتی ادعا کردند که مردم در این انتخابات به آنها رأی دادند و باز بر طبل حمایت از سران فتنه کوبیدند و به این نیندیشیدند که این گونه رفتارها خود و حامیانشان را به یک تناقض رفتاری دچار می‌کند که نتیجه آن آنارشیسم سیاسی است.

۵- به رغم تلاش دولتمردان برای زمینه‌سازی جهت رفع حصر، حرکت حساب‌شده‌ای از سوی عوامل اصلی فتنه برای تداوم آن و بهره‌گیری از منافع سیاسی آن دیده می‌شود که در این زمینه می‌توان به ماجرای مشاجره دختر موسوی با مأموران اطلاعات در سال گذشته یا نامه‌های نیابتی از سوی سران فتنه خطاب به مسئولان کشور اشاره کرد. در منطق جریان‌هایی که هیچ نقطه روشنی در کارنامه سیاسی‌شان در دولت‌های گذشته جز دامن‌زدن به افراط‌گری‌ها وجود ندارد، ‌شاید این بهترین شیوه برای حفظ پایگاه اجتماعی در میان معدود حامیان تندرو و افراطی باشد که مصداق آن را می‌توان ‌ نشست «امتداد اعتماد» حزب اعتماد ملی در روز عید غدیر دانست که اگر بر فرض اینکه سخنان مجری یا سخنران اصلی این همایش را عامل تحریک مدعوین گزینش شده ندانیم، نقش عوامل پنهان در دامن‌زدن به این تحرک جدید آشکار می‌شود.

۶- تحرکات جدید در حمایت از سران فتنه و جریان‌سازی‌هایی که به بهانه ماجرای مشکوک اسیدپاشی در اصفهان و با هدایت ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی متصل به بیگانه آغاز شده است، نشان‌دهنده تلاش این جریان برای سوءاستفاده از مدارای نظام با این گونه تحرکات و بهره‌گیری از آن برای تقویت ظرفیت اجتماعی برای پذیرش شروط بیگانگان در مذاکرات و نهایتاً تکرار آشوب‌ها است که این امر البته هوشیاری بیشتر مسئولان و دست‌اندرکاران دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی را می‌طلبد، شاید در این زمینه سخنان رئیس محترم قوه قضائیه در هفته‌ گذشته که ان‌شاءالله تجلی عملی هم بیابد، هشداری به عوامل پیدا و پنهان این سناریوها باشد. ایشان در جلسه روز چهارشنبه مسئولان قضایی تأکید کردند که: «دستگاه قضایی ایستادگی در برابر فتنه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است و در این راه از هیچ ملامتی خوفی ندارد. فتنه‌گرانی که می‌خواهند قد علم کنند، بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند و فتنه‌گری کنند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری