کد خبر: 9383

سی ‌و نهمین نشست افق رسانه در حالی برگزار شد که بسیاری انتظار داشتند «ضرغامی» در این همایش از مدیران زیردستی خود خداحافظی کند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سی‌ونهمین نشست «افق رسانه» امروز -شنبه ۳ آبان- امروز با حضور مدیران سازمان صداوسیما در حالی برگزار شد که بسیاری گمانشان بر این بود که این نشست آخرین نشست از سلسله نشست‌های افق رسانه است که ضرغامی علاوه بر ارائه گزارش عملکرد ۱۰ ساله خود، از مدیران زیرمجموعه‌اش نیز خداحافظی می‌کند.

اما این اتفاق نیفتاد و حتی «سیدعزت‌الله ضرغامی» از برگزاری نشست چهلم افق رسانه با محوریت برنامه‌های ۱۰ سال آینده صداوسیما خبر داد. ضرغامی امروز اعلام کرد که آنچه در نشست سی‌ونهم گفته می‌شود،‌عملکرد رسانه ملی در ۱۰ سال و نیم گذشته است و در حال حاضر برنامه‌های ۱۰ سال آینده صداوسیما تدوین و خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شده است. رهبری هم پس از مطالعه ضمن تائید و تحسین از آماده‌سازی این طرح تقدیر کرده‌اند.

بخش دیگر این مراسم به پخش بخش کوتاهی از مجموعه «خوش رکاب» با بازی مجید صالی اختصاص داشته که تا به حال بارها از شبکه‌های مختلف به روی آنتن رفته است. ضرغامی با عنوان اینکه این کلیپ کوتاه را ببینید تا خستگی‌تان در برود، اقدام به پخش آن کرد.

در این بخش، مجید صالحی در حال تمییز کردن کامیون (خوش رکاب) نشان داده شد آن هم در حالی که صالحی می‌گفت: عزت وقت رفتنه... آخه دست هم خیلی زیاد شده... پس از پخش این بخش ضرغامی به مزاح گفت واقعا هم آن قدر دست زیاد شده که کار تصمیم‌گیری را سخت کرده است.

ضرغامی امروز ضمن برشمردن بسیاری از مهم‌ترین کارهایی که در صداوسیما انجام شده، عنوان کرد: ما توانستیم در این مدت هزار و ۴۰۰ تله فیلم تولید کنیم که ظرفیت بزرگی را ایجاد کرد. همچنین تعداد عناوین برنامه‌های رادیو از ۳۰۰ عنوان به هزار عنوان رسیده است.

وی درباره وضعیت موسیقی در سازمان صداوسیما نیز گفت: رشد و توسعه در حوزه موسیقی خوب بوده ولی در استفاده از آن موفق نبوده‌ایم و گاهی در برخی برنامه‌ها به سمت درست حرکت نشده است.

ضرغامی همچنین از موسیقی تیتراژ سریال «معراجی‌ها» به عنوان یک اثر موفق یاد کرد که ماندگار خواهد شد.

همچنین رییس سازمان صدا و سیما در این نشست با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ملی در حاکمیت و تنظیم معادلات قدرت در داخل و خارج از کشور گفت: امروز صدا و سیما نقش تعیین کننده ای در اجرای سیاست های راهبردی نظام و جلوگیری از انحراف و جهت گیری های نادرست دارد. آقای ضرغامی افزود: رسانه ملی با حفظ استقلال و عدم تأثیرپذیری از جریان های سیاسی، نقش مهمی در همگرایی آحاد جامعه در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داشته است.

رئیس سازمان صدا و سیما با تشریح عملکرد ۱۰ ساله و بیان توانمندی ها و کاستی های موجود در رسانه ملی، بررسی و نقد این عملکرد را وظیفه مدیران، کارشناسان و صاحبنظران عرصه ارتباطات دانست و بر ضرورت نقدپذیری، یاد گیرندگی و آینده نگری در رسانه ملی تأکید کرد. آقای ضرغامی تحول در تولیدات نمایشی، فیلم، سریال، مستند، برنامه های خبری، سیاسی، آموزشی، علمی، سلامت محور، ورزشی و معارف قرآنی، افزایش شبکه های رادیو- تلویزیونی ملی و بین المللی، برگزاری موفق انتخابات سرنوشت ساز و خنثی کردن عملیات روانی دشمن، مدیریت پروژه های بزرگ ملی، احترام به سلیقه مخاطب با تنوع برنامه ها و اجرای موفق پروژه بزرگ سیگنال رسانی دیجیتال را در سراسر کشور از جمله موفقیت های رسانه ملی در سال های اخیر دانست.

رئیس رسانه ملی رهنمودهای ارزشمند و هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به ویژه در مقاطع حساس و موضوعات مهم کشور را بسیار راهگشا و کلیدی خواند و بر استفاده هر چه بیشتر از این مزیت گرانبهای رسانه ملی تأکید کرد. آقای ضرغامی ارتباط مستمر و بسیار صمیمانه با مراجع عالیقدر تقلید، حوزه های علمیه، اعضای مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه، علما و نهادهای روحانیت را از جمله ویژگی های این دوره توصیف کرد و افزود: رسانه ملی بدون اتکا به این منبع عظیم و هدایتگر نمی تواند آموزه های دینی و پیام های معرفتی خود را در ساختارهای رادیو- تلویزیونی، مهندسی و اجرا کند.

در این نشست از کتاب راوی صادق و مستندات ۱۳ گانه آن رونمایی شد. این کتاب با تشریح ۲۲۲ محور از اقدامات مهم و تحول ساز در طول دهه گذشته، ضمن آشنا کردن صاحبنظران و کارشناسان با ابعاد گسترده مأموریت های رسانه ملی، زمینه را برای ارزیابی، نقد و ارائه پیشنهادهای سازنده فراهم می کند .

بنا بر نظر رئیس سازمان صدا و سیما این کتاب تنها یک گزارش از عملکرد ده ساله سازمان صدا و سیما نیست بلکه یک راهبرد مدون برای مدیران و کارشناسانی خواهد بود که در سال های آینده قرار است زمام امور این رسانه ملی را بر عهده بگیرند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری