بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار رسیدگی به آمار دروغین بورسیه‌های غیر قانونی شد.

به گزارش قم خبر به نقل از "خبرگزاری دانشجو"، بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور خواستار رسیدگی به آمار دروغین بورسیه‌های غیر قانونی شد. که بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای روحانی
رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
اولین انتصاب‌های حضرتعالی در وزارت علوم در ابتدای دولت یازدهم، برخی را به این تحلیل واداشت که ظاهرا قرار است وزارت علوم سهمیه نیروهای رادیکال حامی فتنه باشد. تداوم سیاست‌ها و انتصابات در این وزارتخانه طی یکسال گذشته بیش از پیش این فرضیه را به اثبات رسانده است.

با اظهار تاسف باید گفت آنچه در این یک ساله و در نتیجه سیاستهای غلط مسئولین وزارت علوم شاهد آن بوده‌ایم این است که وزارت علوم و مسئولان آن بیش از آنکه به فکر بهبود فضای علمی باشند؛ به فکر انتخاب بهترین روش برای تبدیل دانشگاه به جولانگاه احزاب و سیاسیون همسو با خود هستند. مسأله‌ای که آنقدر پررنگ و پرتنش بود با تذکر مقام معظم رهبری نیز مواجه شد و متاسفانه در عمل مسئولان منتصب از حضرتعالی توجه‌ای به این تذکرات نکرده و روش‌های غلط خود را ادامه داده‌اند و شما نیز با سخنان و حمایت‌های خود بر ادامه همین راه صحه گذاشته‌اید.

هفتهٔ گذشته خبری در فضای کشور منتشر شد که بر نگرانی‌های ما افزود و آن هم معرفی آقای محمود نیلی احمدآبادی به عنوان وزیرعلوم به مجلس شورای اسلامی بود. فردی که سوابق مشعشع ایشان در سالهای ۸۴-۷۶، ایام زعامت ایشان بر پردیس فنی دانشگاه تهران و همچنین مواضع ایشان در فتنه ۸۸ بر همگان مشخص است و در کارنامه خود امضای نامهٔ سرگشاده به مقام معظم رهبری در ایام فتنه را نیز به ثبت رسانده است.

آقای رئیس جمهور!

شما که به ادعای خودتان در امنیت ملی متخصص هستید، چرا یکسال است بر سپردن زمام وزارت علوم به عوامل آشوب‌های سال ۷۸ و ۸۸ اصرار دارید؟ آیا شما واقعا عملکرد و سابقه امثال آقایان توفیقی، میلی منفرد، فرجی دانا، نجفی و نیلی محمودآبادی در دانشگاه را موفق ارزیابی می‌کنید؟ عملکرد آن‌ها و امثال ان‌ها چه در سالهای حاکمیت جریان افراطی دوم خرداد و چه در قضیه فتنه ۸۸ چه چیزی جز ضرر و زیان را متوجه فضای دانشگاهی ساخته است؟ مگر غیر از این است که در دوران به اصطلاح اصلاحات و در نتیجه حاکم شدن نگاه سیاست‌زده‌ای که شما یک سال است بر حاکم شدنشان بر وزارت علوم تاکید دارید، دانشگاهی که قرار بود «مبدأ تحولات» باشد به «مرکز تشنجات» تبدیل شد؟ مگر لیبرال‌ها و مارکسیستهای دانشگاه‌ها در نتیجه وزیدن نسیم اصلاحات بر کشور جان نگرفتند و نکند قرار است جریانات معاند این بار با وزیدن باد اعتدال احیاء شوند؟ مگرکوبیدن بر طبل آمار دروغین ۳۰۰۰ بورسیه غیرقانونی که متاسفانه از جانب شما نیز تکرار شد از نتایج مدیریت سیاسی این تیم و جناح بر وزارت علوم نبود؟

آقای روحانی!

با گذشت بیش از چهار ماه از سرپرستی آقای نیلی احمدآبادی بر دانشگاه تهران موارد متعددی از نگاه جناحی- سیاسی ایشان به دانشگاه دیده می‌شود.

دقیقا زمانی که شورای فرهنگی دانشگاه مخالف برگزاری برنامه‌ای جهت حمایت از وزیر سابق علوم بود متاسفانه در فرآیندی کاملا غیر قانونی شاهد اعطای مجوز به این برنامه توسط شخص سرپرست دانشگاه بودیم. این اقدام خلاف قانون هیچ وقت اعتراضی را از مدعیان قانون گرایی به همراه نداشت و در ‌‌نهایت با اعتراض نیروهای ارزشی دانشگاه لغو شد.

همچنین ایشان برخلاف تمام رویه‌های موجود در تخصیص بودجه‌های فرهنگی دانشگاه مبلغ کلانی را به تشکل دانشجویی حامی فتنه و حامی خود پرداخت کردند که در تاریخ دانشگاه کم سابقه است.

اعتدال و ما ادراک ما اعتدال؛ این روز‌ها تنها چیزی که شاهد آن هستیم این است که جناح مومن و انقلابی به اسم اعتدال در دانشگاه کنار زده می‌شوند و به برکت داس اعتدال، نه با نگاه علمی وبلکه با نگاه سیاسی و جناحی، تنها فتنه دوستان و فتنه گران در مناصب مدیریتی دانشگاه‌ها ضریب می‌یابند. آقای نیلی احمدآبادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی آنقدر مخالف داشت که حتی به فرآیند رای گیری جهت انتخاب رئیس دانشگاه تهران هم نرسید و برای ما دانشجویان سوال است که شما چگونه ایشان را برای پستی بسیار سنگین‌تر و خطیر‌تر مناسب دیدید؟ و همچنین برای ما سوال است که چرا شما بر مقابله با شورای عالی انقلاب فرهنگی در قضیه انتصاب روسای دانشگاه‌ها اصرار دارید؟

آقای رئیس جمهور!

آیا بهتر نیست که به جای غصه خوردن برای وزیر انقلابی و بحث بورسیه‌ها که هر روز نمایشی بودن آن بیش از پیش آشکار می‌شود در روند اقدامات خود تجدید نظر نموده فکری به اوضاع علمی دانشگاه تهران و وزارت علوم کنید؟

من الله التوفیق
بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری