کد خبر: 9341

در حالی که ارتش عراق با کمک نیروهای داوطلب مردمی توانسته عملیات آزادسازی شمال بابل را با موفقیت کلید بزند، تروریست‌ها تلاش می‌کنند با نفوذ به مناطقی مانند نجف اشرف که نفوذ به آن دشوار است، توانمندی خود را به نمایش بگذارند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آزادسازی منطقه مهم «جرف‌الصخر» در شمال بابل، انفجار ۲ خودروی بمب‌گذاری شده در نجف اشرف، آغاز مرحله دوم پاکسازی «جرف‌الصخر» بابل و ...از جدیدترین تحولات امنیتی عراق است.

انفجار ۲ خودروی بمب‌گذاری‌شده در نجف اشرف

شب گذشته در ادامه تشدید حملات تروریستی در شهرهای مختلف عراق، ۲ خودروی بمب‌گذاری شده در نجف‌اشرف منفجر شد.

پایگاه خبری عراقی «فلوجه‌نیوز»، ۲ خودروی بمب‌گذاری شده در جنوب استان نجف اشرف منفجر شد که طی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

فرماندهی پلیس نجف نیز وقوع این انفجارها را تایید کرد و گفت که شب گذشته در نزدیکی پایانه خودروها در جنوب نجف انفجار روی داد و چندین نفر از شهروندان عراقی در این انفجارها کشته و زخمی شدند.

وی اشاره‌ای به شمار دقیق قربانیان این حمله تروریستی نکرد.

آغاز مرحله دوم پاکسازی «جرف‌الصخر» بابل

فرماندهی عملیات بابل اعلام کرد که مرحله نخست عملیات آزادسازی «جرف الصخر» در شمال این استان با موفقت انجام شد و مرحله دوم آن از امروز آغاز خواهد شد.

سرهنگ «کریم جبر» سخنگوی فرماندهی عملیات بابل در گفت‌وگو با «السومریه نیوز» عراق گفت: صفحه نخست عملیات آزادسازی منطقه جرف‌الصخر جمعه بسته شد و امروز صفحه دوم آن آغاز می‌شود که شامل پاکسازی و خنثی‌سازی بمب‌ها و مین‌های باقی‌مانده از تروریست‌ها خواهد بود.

آزادی «جرف الصخر» و «الرویعیه» در بابل

«عقیل الطریحی» جمعه اعلام کرد که جرف‌الصخر امن است و آزادسازی آن آغاز آزادسازی سراسر عراق و اخراج تکفیری‌های داعش خواهد بود.

وزارت دفاع عراق نیز آزادسازی جرف الصخر و منطقه «الرویعیه» در شمال بابل را تایید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری