امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه عاملان جنایت اسید پاشی باید قصاص شوند، گفت: سایت‌ها و روزنامه‌های که نظام اسلامی و نیروهای مومن را مورد اتهام قرار داده‌اند باید به خاطر دروغی‌ که گفته‌اند، تحت تعقیب قرار بگیرند.

به گزارش قم خبر ، آیت‌الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به حادثه اسید پاشی در اصفهان، گفت: جنایت اسید پاشی که این ایام مطرح شده است جنایتی است که جانیان آن را از ۲ جنبه مجازات کرد.

وی گفت: مجازات اول اینکه، جانیان باید قصاص شوند و این حق شخصی کسانی است که در این حادثه مورد صدمه قرار گرفته‌اند و دوم اینکه جانیان باید به جرم خدشه‌دار کردن حیثیت نظام اسلامی مورد مجازات قرار بگیرند.

خاتمی با تاکید بر اینکه جنایت اسیدپاشی به هیچ عنوان قابل گذشت نیست، تاکید کرد: حتی اگر، مجروحان اسیدپاشی از حق خودشان بگذرند، نظام اسلامی باید حق خود استیفا کرده و با جانیان برخوردی عبرت آموز داشته باشد چرا که این جنایت هیچ جایی برای بخشش و گذشت ندارد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی با سوءاستفاده از جنایت اسید پاشی اتهاماتی را علیه فریضه امر به معروف و نهی از منکر مطرح کرده‌اند، تاکید کرد: این سایت‌ها و روزنامه‌های که نظام اسلامی و نیروهای مومن را مورد اتهام قرار داده‌اند باید حتما تحت تعقیب قرار بگیرند؛ صاحبان و مدیران این رسانه‌ها هم باید مورد مجازات قرار بگیرند و پاسخگوی دروغ بزرگ خود باشند.

وی گفت: سخن اصلی این است، چطور در زمانی رخ داده که مجلس شورای اسلامی طرح امر به معروف و نهی از منکر را با بیش از سی‌ سال تاخیر به صحنه آورده است این جنایت صورت گرفته است؟ این طرح که در مجلس مطرح است باید رای بالایی نمایندگان تصویب شود چرا که طرح، شایشته تائید است.حتی کسانی که ابراز نگرانی ‌می‌کنند هم باید از این طرح حمایت کنند چرا که این طرح، چارچوب‌های امر به معروف و نهی از منکر را مشخص کرده است.

خاتمی گفت: طرح ساماندهی امر به معروف و نهی از منکر می‌گوید کجا با حکم قاضی عمل شود، کجا حریم خصوصی و مجا حریم عمومی است و امثال این موارد. اکنون که به هنگام بررسی این طرح در مجلس شورای اسلامی برخی دست به جنایت اسیدپاشی زده‌اند باید بگویم این اقدام زشت و بسیار بسیار مشکوک است.

امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: سخن بنده، ۲ کلمه است، اول اینکه مسئولان باید جانیان را به اشد مجازات و قصاص برسانند و دوم اینکه سؤاستفاده کنندگان از این جنایت را هم باید مورد مجازات قرار بگیرند؛ اکنون که مسئولان مربوطه خودشان به صراحت می‌گویند که ماجرای اسید پاشی ارتباطی به امر به معروف و نهی از منکر نداشته، اقدام برخی در مرتبط دانسن این جنایت با فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر ظلم است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری