کد خبر: 9318

پلیس آمریکا به سازمان های خبری هشدار داد که دستور کار جدید حامیان داعش، ربودن روزنامه نگاران در تلافی حملات هوایی آمریکا و متحدان واشنگتن علیه این گروه تروریستی در عراق و سوریه است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، «اف بی آی» روز گذشته (پنج شنبه) با استناد به اطلاعات معتبری که به دست آورده است، به سازمان های خبری درباره دستور کار جدید اعضای وابسته به داعش مبنی بر آدم ربایی روزنامه نگاران در منطقه و فرستادن آنها به سوریه، هشدار داد.

بر اساس بولتن اطلاعاتی اف بی آی، طرفدارن این گروه تروریستی از اعضای داعش خواسته اند تا حملات هوایی آمریکا و متحدان واشنگتن در عراق و سوریه را تلافی کنند و در این بین اعلام کرده اند که روزنامه نگاران، هدف مطلوبی برای تلافی هستند.

این هشدار اف بی آی می تواند منجر به آن شود که سازمان های خبری اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرند؛ در این بولتن آمده است که وابستگان داعش که دستور ربودن روزنامه نگاران را گرفته اند، ممکن است ارتباط خود با داعش را مخفی کنند تا از این طریق به روزنامه نگاران دسترسی پیدا کنند.

در این بولتن همچنین به مطلب ۱۶ سپتامبر یک طرفدار داعش اشاره شده است که در آن، کارکنان رسانه های خبری جزء اهداف اولویت بندی این گروه تعیین شده اند.

داعش پیشتر سر دو روزنامه نگار آمریکایی به نام های «جیمز فولی» و «استیون ساتلوف» به همراه دو امدادگر را از بدنشان جدا کرده اند؛ گفته می شود که این گروه تروریستی تعدادی گروگان های غربی دیگر را نیز در بند خود دارد.

این در حالیست که کمیته حفاظت از روزنامه نگاران مستقر در آمریکا اعلام کرده است که بیش از ۷۰ روزنامه نگار هنگام پوشش تحولات جنگی در سوریه از از زمان شروع آن در مارس ۲۰۱۱ میلادی تاکنون، کشته شده اند؛ این کمیته همچنین از مفقود شدن حدود ۲۰ روزنامه نگار محلی و بین المللی در سوریه خبر داده است.

واشنگتن پست در پایان نوشت که بسیاری از سازمان های خبری دیگر روزنامه نگار به سوریه اعزام نمی کنند و به جای آن، اخبار تحولات سوریه را از طریق ترکیه و لبنان و مصاحبه با پناهندگان و امدادگران و نظارت بر رسانه های اجتماعی پوشش می دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری