کد خبر: 9246

رئیس پلیس انگلیس اعلام کرد که هر هفته دستکم پنج انگلیسی به گروه تروریستی داعش می‌پیوندند و ازگشت انها راخطری برای جامعه خواند.

به گزارش قم خبربه نقل از العالم، رئیس پلیس انگلیس اعلام کرد که هر هفته دستکم پنج انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به عراق یا سوریه عزیمت می کنند.


" برنار هوگان هوی" رئیس پلیس انگلیس گفت: می دانیم که بیش از ۵۰۰ انگلیسی برای شرکت در جنگ مسافرت کرده اند و بسیاری از آنها وارد شده اند و بسیار دیگری از آنها نیز تمایل به اینکار در ماههای آینده و چه بسا سالهای آینده دارند.

وی افزود: به طور میانگین هرهفته پنج نفر به داعش می پیوندند. پنج نفر در هر هفته شاید کم به نظر برسد اما وقتی فکر کنید که هر سال ۵۰ هفته است این به معنای جذب ۲۵۰ نیروی جدید است. این میزان بیش از ۵۰ برابر شماری است که فکر می کنیم اساسا در آنجا هستند.

رئیس پلیس انگلیس گفت: این آمار کمترین برآورد است. شاید شمار زیاد دیگری از آنها از طریق یک کشور ثالث به سوریه و عراق عزیمت کرده باشند و این امر - با توجه به اینکه برخی کشورها ضعیف و مرزهای گسترده و باز دارند- به شیوه ای صورت می گیرد که نمی توان همواره آن را مشخص کرد.

وی افزود: بازگشت این افراد با تجربه نظامی به انگلیس خطری برای جامعه ما به شمار می رود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری