کد خبر: 9213

هیات کارشناسی هسته ای جمهوری اسلامی ایران به ریاست «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزیر امور خارجه برای برگزاری مذاکرات کارشناسی میان ایران و گروه ۱+۵ عازم وین پایتخت اتریش شد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم؛ هیات کارشناسی هسته ای جمهوری اسلامی ایران به ریاست «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزیر امور خارجه برای برگزاری مذاکرات کارشناسی میان ایران و گروه ۱+۵ عازم وین پایتخت اتریش شد.

هیات کارشناسی ایران روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با هیات کارشناسان ۱+۵به ریاست استفان کلمنت مشاور ارشد مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره موضوعات اختلافی بیشتر مذاکره خواهد کرد تا طرفین بتوانند پس از رسیدن به درک مشترک، زمینه دستیابی به توافق جامع هسته ای را فراهم کنند.

در پایان دور اخیر مذاکرات هسته ای کشورمان در وین، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اعلام کرد که موارد اختلافی در نشست کارشناسان بررسی می شود و پس از آن نشست سه جانبه ای با حضور وزیران امور خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود.

به گفته برخی مقامات در مذاکرات اخیر که بیشتر بین ظریف، کری و اشتون برگزار شد، روند کلی رو به جلو بوده است؛ با این حال «سید عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای دو روز پیش در دانشگاه تهران گفت در بعضی از جزییات پیشرفت هایی داشته ایم اما در مسایل اساسی هنوز توافق حاصل نشده است.

ایران و کشورهای گروه ۱+۵ سال گذشته در ژنو توافق کردند طی مذاکراتی یک ساله راه حلی برای پرونده هسته ای ایران بیابند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری