دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه کیلومترها در منطقه البقاع پیاده‌روی کردم، تاکید کرد: به شما اطمینان می‌دهم که اوضاع ما در عرصه میدانی «بسیار قوی»‌است...تکفیریها ناتوان‌تر از آنند که البقاع را بخواهند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه کیلومترها در منطقه البقاع پیاده‌روی کردم، تاکید کرد: به شما اطمینان می‌دهم که اوضاع ما در عرصه میدانی «بسیار قوی»، آمادگی ما «بسیار پیشرفته» و برنامه‌هایمان مقتدرانه است. ما آماده رویارویی با هر گامی که (افراد مسلح) بر می‌دارند،‌ هستیم.

گزارش روزنامه «الاخبار» حاکی است که سید نصر الله در «نشست سالانه مبلغان و علما» به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام با بیان اینکه «آنچه اخیرا در ارتفاعات عرسال، بریتال و عسال الورد رخ داد، اشتباهی بود که به آن رسیدگی شد»، بر وحدت، دوری کردن از اقدامات تحریک آمیز و بر ارائه اسلام پیشرفته و (با آینده‌ای) روشن بر عکس آنچه گروهک تروریستی داعش و گروهک‌های مشابهش ارائه می‌دهند، تاکید کرد.

تحت کنترل بودن تحولات امنیتی

وی با دعوت به حضور قوی و فعال در مراسم عاشورایی، تاکید کرد که «ما خون کسی را مباح نمی‌کنیم و نه به کسی اجازه می‌دهیم خون ما را مباح کند» و افزود: تحولات امنیتی تا سطح زیادی کنترل شده هستند ولی چنانچه هر گونه اتفاق امنیتی رخ دهد، چنین امری به معنی این نیست که ما شکست خوردیم زیرا بزرگترین کشورهای جهان نیز نمی‌توانند ادعای کنترل صددرصدی امنیت را بکنند.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین به بازدید اخیرش از منطقه البقاع واقع در نزدیکی مرزهای شرقی پرداخت و هدفش از این بازدید را «کسب اطمینان بیشتر» عنوان کرد و افزود: «آنچه اخیرا در ارتفاعات عرسال، بریتال و عسال الورد رخ داد، اشکالی تفصیلی و اشتباهی بود که به آن رسیدگی شد» و واقعیت امر بر خلاف جنگ روانی رسانه‌هاست.

پیاده روی چندین کیلومتری در البقاع

وی افزود: از تحولات میدانی آگاهی پیدا کردم و کیلومترها بین مواضع (مقاومت) پیاده روی کردم. به شما اطمینان می‌دهم که اوضاع ما در عرصه میدانی «بسیار قوی»، آمادگی ما «بسیار پیشرفته» و برنامه‌هایمان مقتدرانه و مستحکم است. ما آماده رویارویی با هر گامی که (افراد مسلح) بر می‌دارند،‌ هستیم.

تکفیری ها ناتوان‌تر از آنند که البقاع را بخواهند

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه «افراد مسلح ناتوان‌تر از آن هستتد که نقطه‌ای از البقاع را بخواهند»، افزود: افراد مسلح نمی‌توانند چنین هدفی را تحقق بخشند زیرا محاصره بوده و در تنتگنا قرار دارند... آنها دو گزینه فرا روی خود دارند؛ یا از سرما بمیرند یا با لباس‌های غیر نظامی به لبنان و سوریه بروند.

وی با بیان اینکه هر روزی که می‌گذرد، بیشتر یقین پیدا می‌کنیم که نبرد ما در سوریه به خاطر دفاع از لبنان بود، اظهار داشت: ما امروزه درمحور مقاومت در جایگاه پیروزی هستیم. هنگامی که طرح‌های دشمنان شکست بخورند بدین معنی است که شما پیروز می‌شوی. ناگفته نماند که نبرد طولانی تا پیروزی نهایی باقی مانده است... ما در مقابل یک فرصت طلایی برای در هم کوبیدن طرح‌های تکفیری هستیم.

تشریح اهداف اصلی ائتلاف ضد داعش

دبیر کل حزب الله لبنان جنگ ائتلاف بین‌المللی – عربی ضد داعش را به مثابه «کوتاه کردن ناخن‌های این گروهک و ترسیم خطوط قرمز برای آن» توصیف کرد و تشریح کرد که آنها برای داعش خطوط قرمزی ترسیم می‌کنند تا به عربستان سعودی، اردن و اربیل نزدیک نشود... حملات هوایی (ائتلاف) از بدو شروع جنگ علیه داعش تا کنون حتی با حملات یک روز اسرائیل علیه لبنان در جنگ ۳۳روزه برابری نمی‌کنند.

داعش، مترسک آمریکا برای سیطره بر خاورمیانه

سید نصر الله با بیان اینکه آمریکا از داعش به عنوان مترسکی برای ترساندن کشورهای منطقه، روزگویی به آنها و فرسودن توانشان به عنوان مقدمه‌ای برای سیطره (بر منطقه) بویژه بر سوریه و عراق استفاده می‌کند، تاکید کرد: ترکیه مگر با دستیابی به منافع حقیقی، استراتژیک و جغرافیایی در ائتلاف (ضد داعش) شرکت نخواهد کرد و شرط‌های آمریکا را بر آورده نخواهد ساخت. ممکن است این منافع تا گسترش نفوذش بر حلب برسند. بنابراین (آنکارا) به کردهای کوبانی کمک نمی‌کند و اقدامی که برای داعش تهدیدی ایجاد کند را انجام نخواهد داد.

سید حسن نصر الله اخیراً با حضور در جبهه‌های نبردرزمندگان مقاومت اسلامی با افراد مسلح وابسته به گروهک‌های تروریستی «داعش» و «جبهه النصره» در مناطق مرزی شرق لبنان، در جریان تحولات میدانی جنگ با تروریسم قرار گرفته بود.

بر اساس این گزارش، دبیر کل حزب الله پس از تسلیت گفتن به برخی از خانواده‌های البقاع که فرزندانشان در نبرد با افراد مسلح به شهادت رسیده بودند، با لباس نظامی به همراه گروهی از یارانش در مقر رزمندگان حزب الله حضور پیدا کرده و رزمندگان مقاومت را غافلگیر کرده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری