کد خبر: 9136

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تشکیل هیئت بررسی عملکرد مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت علوم در مجلس براساس شکایت ۱۰ نماینده از مرکز جذب وزارت علوم خبر داد.

به گزارش قم خبر ، قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تشکیل هیئت بررسی عملکرد مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت علوم در مجلس، اظهار داشت: براساس ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس مبنی بر اینکه ۱۰ نماینده از عدم اجرا یا اجرای ناقص قانون از رئیس‌جمهور، وزیر و یا هر مسئول اجرایی دیگری می‌توانند شکایت داشته باشند و هیئت‌رئیسه مجلس موظف است مورد شکایت را در اسرع وقت به کمیسیون مربوطه برای اظهارنظر ارجاع دهد لذا بر همین اساس، هیئت بررسی عملکرد مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت علوم در مجلس تشکیل شده است.

وی افزود: ۱۰ نفر از همکاران ما در مجلس از مرکز جذب هیئت‌علمی وزارت علوم و بخش‌های تابعه آن شکایت داشتند، مبنی بر اینکه این مرکز به جای اینکه در دانشگاه‌ها هیئت جذب را در زمینه جذب هیئت‌رئیسه و بورسیه تقویت کند، این هیئت را کم‌رنگ‌تر کرده و گروه‌های تخصصی را فعال کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این موضوع در کمیسیون آموزش بحث و مقرر شد هیئتی تشکیل شود تا این مسئله بررسی میدانی شود و حقیقت در این زمینه کشف شود. پس از آن، نتایج به دست آمده در این هیئت به هیئت‌رئیسه مجلس برای اقدام ارجاع داده می‌شود و اگر نتیجه هیئت مثبت باشد، هیئت‌رئیسه این شکایت را به قوه قضائیه ارسال می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری