عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در اجتماع اعدام حقیقت تاکید کرد: از رژیم آل‌سعود می‌پرسم آیا شما عقل سیاسی دارید یا نه؟ کاری کرده‌اید که سنی و شیعه با شما دشمن هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از نسیم،مهمترین محورهای سخنان حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در اجتماع دانشجویی اعدام حقیقت در دانشگاه تهران در اعتراض به حکم اعدام شیخ النمر بدین شرح است:

- تحلیل من این است که آل سعود جرات نمی‌کند شیخ نمر را اعدام کند ولی اگر این اتفاق بیفتد به نفع این عالم مجاهد و اسلام است.

- اسلام نشان داده هر چقدر بیشتر خون بریزند بیشتر رشد می‌کند. آن‌ها اگر ببینید این کار کل منطقه قطیف را دستخوش درگیری‌های بیشتر می‌کند این کار را نخواهند کرد.

- عربستان سعودی و اردن هاشمی برای غارت منابع نفتی و حمایت از رژیم صهیونیستی و تحریم اسلام ایجاد شدند.

- اولا توجه کنیم مساله اساسا مذهبی نیست مساله شیخ نمر یا لبنان و عراق و بحرین مذهبی نیست. آن چیزی که در ذهن صهیونیست‌هاست اصلا مذهب نیست. مذهب بهانه است. اگر شیعه‌ای باشد که اهداف آن‌ها را تامین کنند پولش هم می‌دهند کما اینکه الان نیز می‌دهند و نباید در تله آن‌ها بود.

- الان کسانی که بیشتر قربانی می‌دهند اهل سنت است. از رژیم آل سعود می‌پرسیم شما که دین ندارید، ولی آیا عقل سیاسی دارید یا نه؟ شما کاری کردید که سنی و شیعه با شما دشمن هستند.

- شما با ایجاد جنگ سعی کردید جلوی بیداری اسلامی را با دیگر کشورهای خلیج فارس که پایگاه نظامی و پالایشگاه نفتی هستند.

- میلیاردها دلار برای اینکه خود را حفظ کنید و جلوی بیداری اسلامی را بگیرید هزینه کردید و با ایجاد جنگ خواستید جلوی این حرکت‌ها را بگیرید.

- در لیبی، تونس و مصر و یمن و تمام کشورهای عربی منطقه با دیکتاتوری و هرج و مرج فقط به مسلمین و غالبا اهل سنت صدمه زدید. اما در سوریه همه از شما متنفرند.

- سه تا خلافت کوچک ایجاد کردید که هیچ کدام نیز شما را قبول ندارند. القاعده داعش و بوکو حرام سه تا خلیفه دست ساخته شما است.

- پس در این قضیه نه تنها نفرت شیعه و سنی را ایجاد کردید بلکه موبج نفرت گروه‌های تکفیری خود ساخته نیز برعلیه شما شده‌اید.

- شیعه نیز هیچگاه در طول تاریخ تا این اندازه قدرتمند نبوده است. کجا حکومت عراق و دمشق در دست شیعیان بود؟

- وقتی کسینجر می‌گوید امپراطوری شیعه ایجاد شده است نشانه شکست شماست که می‌خواستید ۳۰ سال پیش ما را از بین ببرید. این بخش واقعیت است اما بخش دیگر توطئه شما برای ایجاد اختلاف است که دروغ است.

- شما در بحرین دخالت نظامی کردید هیچگاه مردم بحرین به این اندازه از شما متنفر نبوده. بنابراین می‌خواهم بگویم طرح‌های شما حتی عقلانی نیست.

- با اخوان المسلمین در مصر توافق کردید به جای اینکه با اسرائیل دشمنی کنند با شیعه مخالفت کنند که بعد به آن‌ها خیانت کردید و امروز ۸۰ درصد از اخوانی‌ها با شما حتی در منطقه خلیج فارس مخالفند. کدام یک از طرح‌های شما عاقلانه بود.

- وقتی خالد اسلامبولی در دادگاه اسم امام را برد غرب ترسید و خواست اسلام انقلابی بدلی درست کنید و گرایشات وهابی را در ذهن تازه مسلمان ایجاد کردید ولی این هم به نفع شما نشد. همه با دلارهای شما اموزش دیدند ولی برضد شما شدند.

- ارباب‌های شما هم که نگاه غیردینی دارند از اسلام شما که اسلام احمق‌هاست خوششان نمی‌آید. اسلامی که می‌گوید سوال بدعت است در روش هم خشن است و همه مسلمین را تکفیر می‌کنند.

- مسله خیانت به مکه و مدینه و خیانت به قرآن است. این‌ها موسسین رژیم صهیونیستی با اسناد تاریخی بوده‌اند. درد این‌ها در مذهب یا حتی وهابیت نیز نیست.

- وهابیت ایدیولوژی شد تا این‌ها به قدرت برسند. ازدواج آل سعود و آل شیخ فقط برای رسیدن به قدرت بود. پس مساله مذهبی نیست ولی حتی عقلانی هم عمل نکرده است بله صدمه زدید ولی وضع شما بدتر خواهد شد.

- اعدام شیخ نمر نیز مشکلات شما را حل نمی‌کند اگر جرات داشتید و اعدام می‌کردید آثار آن را به سرعت می‌دیدید.

- منطقه قطیف که شیخ نمر از آنجاست هزار سال تحت چکمه این‌هاست. شیخ نمر یک پنجم حرف‌های دیگران را نگفته اما با ترس او را بازداشت کردند و رگبار بستند به او تا بازداشت کردند.

- یکی از سوالات او این بود که دموکراسی که در عراق و سوریه می‌گویید نمی‌شود یک صدم آن را در خود عربستان ایجاد کنید؟

- چرا آزادی نباید در خود عربستان باشد؟ برای اینکه اسرائیل تضعیف نشود.

- تا چند دهه پیش حتی مسلمانان منطقه نمی‌دانستند مذهب چیست و اینها بودند که این مسائل را ایجاد کردند.

- اولا این شیخ نمر جلوی تظاهرات تند جوانان شیعه ایستاد و می گفت ما فقط تظاهرات مسالمت‌آمیز می‌کنیم.

- سوال دیگر وی این بود که این ثروت میلیاردی حجاز کجا می‌رود که عربستان اینقدر گدا دارد؟ بزرگترین مراکز تفریحی و تشریفاتی و فحشا برای این شاهزاده‌های عربستان است.

- چرا اجازه نمی‌دهید که شیعیان حتی اجازه ساخت مسجد داشته باشند. هرچند یک پنجم مردم عربستان شیعه هستند اما از کوچکترین حقوق برخوردار نیستند.

- چرا زندان‌های شما پر از کسانی است که فقط از شما سوال کردند. چرا غرب که این همه از دیگر کشورها انتقاد حقوق بشر می‌کند هیچ کاری به شما ندارد.

- شیخ نمر گفت بگذارید ما را بکشند ما حرف می‌زنیم. شیخ نمر پرسیده بود شما چگونه خادم‌الحرمین هستید که در قمارخانه‌ها و فاحشه‌خانه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید.

- این بازی در پروژه امریکا و صهیونیست بود در تمام این ۷۰-۸۰ سال گذشته بود که از حکومت‌های وابسته و سکولار حمایت می‌کردند.

- پیش بینی من این است که این‌ها به دنبال این هستند که یمن را به سوریه و عراق تبدیل کنند اینجا هرجایی را که نتوانند بگیرند می‌خواهند تبدیل به سرزمین سوخته کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری