کد خبر: 9074

بنا بر اعلام کارشناسان، محاسبات داعش در جنگ کوبانی غلط از آب درآمده‌اند و این جنگ، گردابی است که نیروهای این گروه تروریستی را به سوی مرگ خواهد کشاند.

به گزارش قم خبر ، باشگاه خبرنگاران به نقل از دیلی میل، بنا بر اعلام کارشناسان، محاسبات داعش در جنگ کوبانی غلط از آب درآمده‌اند و این جنگ، گردابی است که نیروهای این گروه تروریستی را به سوی مرگ خواهد کشاند.

طی گزارشی که در این رابطه در دیلی میل منتشر شده آمده است، داعش طی جنگ خود در کوبانی دچار اشتباهات استراتژیک مرگ‌باری شده است. این اشتباهات از سویی به جنگنده‌های غربی اجازه داده است به راحتی مواضع عناصر این گروه تروریستی را شناسایی و بمباران کند.

از سوی دیگر، نیروهای کرد عناصر داعش را درگیر جنگ‌های رو در روی خیابانی کرده‌اند که به هیچ وجه جزء برنامه داعش برای تسلط بر کوبانی نبود. در طول هفته‌های اخیر، داعش همان استراتژی‌هایی را که برای تصرف دیگر مناطق سوریه و عراق به کار بسته بود تکرار کرده است، اما این بار، پس از حدود ۱ ماه، هیچ دست‌آوردی نصیب او نشده است.

اتفاقی که در تصرف مناطق دیگر رخ داد، ترس و وحشت شدید مردم از جنایات و وحشیگری‌های داعش بود که به ترک خانه‌ها و حتی پست‌های نظامیان عراق انجامید. کوبانی شهری است که از یک سو توسط بیابان محاصره شده و از سوی دیگر به مرزهای ترکیه منتهی می‌شود. مبارزان کرد در این شهر از هر هیچ سویی کمک دریافت نمی‌کنند و با این حال، ۴ هفته در مقابل تروریست‌‌های داعش ایستاده‌اند و شجاعانه جنگیده‌اند.

تمرکز نیروهای کرد در مرکز شهر و مبارزه بی‌وفقه آنها، نیروهای داعش را به درگیری‌های خیابانی کشانده است. در صورت توقف نیروهای داعش در مرکز شهر و ادامه این درگیری‌های خیابانی، قطعا به زودی شکست بزرگی نصیب آن‌ها خواهد شد. در صورت حرکت آن‌ها به خارج از شهر نیز دو راه وجود دارد. یا باید به سوی مرز ترکیه حرکت کنند؛ جایی که تانک‌های این کشور آماده‌باش منتظر مانده‌اند. راه دیگر نیز حرکت به سوی بیابان هاست. در این صورت هواپیماهای ائتلاف غربی که منتظر ورود عناصر داعش به فضای باز و قابل شناسایی هستند، فورا آنها را هدف خواهند گرفت. این محاسبات غلط استراتژیک، به زودی نیروهای داعش در کوبانی را به گرداب مرگ خواهد کشاند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری