کد خبر: 9045

آیت الله علوی گرگانی:

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه در حالی وهابیت و تکفیری‌ها دست به کشتار مردم بیگناه می‌زنند که دنیا این اقدامات را محکوم می‌کند، گفت: وهابیت دین و شناختی از اسلام و دین ندارند از همین رو ابزار دست ابرقدرت‌ها شده‌اند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ؛ آیت الله علوی گرگانی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری چهارمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: ماه محرم ماه تبلیغ احکام و معارف اهل بیت (ع) است و یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد بیان سبک کیفیت زندگی امام سجاد (ع) است.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه شهرهای مرزی و مناطق حاشیه‌ای کشور مورد توجه ویژه و هجمه وهابیت هستند افزود: وهابیت در مناطقی که در حاشیه کشور قرار دارند سرمایه گذاری می‌کنند از همین رو رسالت طلاب و روحانیون سنگین‌تر است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی به مردم در ایام تبلیغی عنوان کرد: مردم وقتی به اهمیت سرمایه ولایت و ایمان پی نبرند و دشمنان در راستای اهداف خود در راستای بهره گیری از غفلت بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه مردم بعضا تنها به استماع در محافل، سخنرانی‌ها و هیئت‌ها اکتفا می‌کنند، تصریح کرد: امام سجاد (ع) در مدت امامتشان با رفتار علم خود را در قالب دعا به مردم عرضه می‌کردند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه ادعیه امام سجاد (ع) دریای معارف الهی است، خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) با رفتار و عمل خود به روحانیت آموخت که شرایط همیشه موافق ما نیست از همین رو باید در همه اعصار و ر هر شرایطی وظیفه خود را به انجام برسانند.

مرجع تقلید شیعیان هدایت مردم از مرحله استماع به مرحله عمل را مهم‌ترین رسالت طلاب برشمرد و بیان کرد: مردم باید بدانند در مجالس عزاداری و هیئت‌ها فقط مستمع نباشند بلکه باید به فلسفه قیام شیدالشهدا (ع) پی ببرند.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه در حالی وهابیت و تکفیری‌ها دست به کشتار مردم بیگناه می‌زنند که دنیا این اقدامات را محکوم می‌کند، گفت: وهابیت دین ندارند چرا‌ که شناختی از اسلام و دین ندارند از همین رو ابزار دست ابرقدرت‌ها شده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم شناساندن وهابیت به عنوان ابزار دست ابرقدرت‌ها به مردم خاطرنشان کرد: رسالت روحانیت امروزه سخت‌تر است چرا که با اقدامات جنایتکارانه تکفیری‌ها مواجه شده است از همین رو باید محکمتر در این مسیر گام بردارند و مردم را با این موضوعات آشنا کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری