کد خبر: 9030

«اوج الان عیسو» معاون رئیس هیأت مدافعان کُرد در کوبانی با بیان اینکه مقاومت در شهر به سختی ادامه دارد و هنوز ۲۰ درصد شرق کوبانی در کنترل تروریست‌هاست، گفت که ائتلاف ضد داعش به محل تردد تروریست‌ها حمله نمی‌کند.

به گزارش قم خبر ؛ «اوج الان عیسو» معاون رئیس هیأت مدافعان کُرد در شهر عین‌العرب (کوبانی)در گفت‌وگو با فارس داشت: تروریست‌های تکفیری و بعثی داعش در اقدامی جدید برای درهم شکستن مقاومت در شهر به حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای روی آورده‌اند.

شلیک ۱۰۰ گلوله توپ و خمپاره به کوبانی

اوج الان عیسو افزود: از روز شنبه تاکنون تاکنون بیش از ۱۰۰ گلوله توپ و خمپاره به مرکز شهر کوبانی شلیک شده که در نتیجه این حملات، تعداد زیادی از مردم غیرنظامی در داخل شهر کشته و مجروح شده اند.

تروریست‌ها ۲۰ درصد شرق کوبانی در کنترل دارند

در خصوص آمار مجروحین و کشته شدگان وی گفت: ما نمی‌توانیم بطور دقیق اطلاعات را اعلام کنیم به دلیل اینکه نمی توانیم در داخل شهر تردد داشته باشیم، از این رو امکان به دست آوردن اطلاعات درست وجود ندارد اما مقاومت در شهر به سختی ادامه دارد و هنوز تروریست‌ها ۲۰ درصد شرق کوبانی را در کنترل دارند و نیروهای مدافع در صدد برنامه‌ریزی برای حمله به تروریست‌ها در این منطقه از شهر هستند.

ائتلاف محل تردد تروریست‌ها را بمباران نمی‌کند

در ارتباط با نقش نیروهای ائتلاف در مبارزه علیه داعش این مسئول کُرد در شهر عین العرب اظهار داشت: ائتلاف حملاتی را علیه داعش انجام داده که بیشتر در اطراف شهر است اما آنها در بیرون شهر که این تروریستها در تردد هستند و اقدام به انتقال نیرو به سمت شهر می‌کنند هیچ حمله ای انجام نمی دهند از این رو تروریست‌ها با همان توان قبلی سعی می‌کنند مقاومت شهر را درهم بشکنند.

انتقال زخمی ها به ترکیه بسیار سخت است

گزارش‌های دریافتی خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به منطقه عین العرب حاکی است که برخی از زخمی‌های کُرد به مرز ترکیه منتقل شده که تعدادی از آنها به خاک ترکیه وارد شدند اما تردد با ممانعت ترکیه روبرو شده و عملاً بسیار سخت انجام می شود.

همزمان نیروهای ارتش ترکیه با استقرار نیروهای نظامی بیشتر در طول مرزهای خود با خاک سوریه که منجر به ورود به این شهر می شود مانع از رفت و آمد به این منطقه می‌شود و اگر کسی به شیوه قاچاق هم رفت‌وآمد کند، از سوی نیروهای ارتش ترکیه مورد هدف قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر، نیروهای مدافع خلق در این شهر هرگونه حرکتی در طول روز را ممنوع اعلام کرده‌اند و کسی حق حضور در سطح شهر را ندارد چرا که در صورت حضور از سوی تروریست‌ها مورد هدف قرار می‌گیرند و تک تیراندازهای داعش با استقرار بر روی تپه های مشرف به شهر تیراندازی می‌کنند، از همین رو تردد نیروهای مدافع هم در سطح شهر به کندی صورت می‌گیرد.

ارتش ترکیه ارتباط با داعش را قطع کند

اوج الان عیسو تصریح کرد: اگر تروریست‌ها موفق به ورود به شهر شوند، دست به نسل کشی خواهند زد چرا که آنها در این مدت شکست سنگینی را متحمل شده اند و نیروهای اعزامی آنها از تل ابیض به کوبانی نتوانسته است سبب سقوط شهر شود.

در ادامه این مسئول کرد خواستار قطع کمک ارتش ترکیه به تروریست‌های داعش شد.

مهر ترکیه بر پاسپورت‌های تروریست‌ها

معاون رئیس گروه مدافعان شهر در خصوص هویت کشته شدگان تروریست‌های داعش اعلام کرد: اسناد به دست آمده از اجساد تروریست‌ها نشان می‌دهد که این افراد بیشتر خارجی و از چچن، ترکیه، مغرب، مصر، بلژیک و فرانسه به سوریه آمده اند و بر روی تمامی پاسپورت‌های آنها مهر ورود به خاک ترکیه مشاهده می گردد.

پیش از این نیز فارس در سوریه گزارش داده بود که بامداد روز پنجشنبه (۱۷ مهرماه)، جنگنده‌های آمریکا (و ائتلاف ضد داعش) مناطقی از کوبانی را هدف گرفتند که در کنترل کردهاست و همین حملات سبب شد تا پیشروی داعش به درون شهر تسریع شود (جزئیات بیشتر).

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری