کد خبر: 9018

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: جمهوری اسلامی ایران به هر گونه تجاوزی که علیه کشورمان شود به صورت قانونی پاسخ می‌دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار سرتیپ "عبدالله عراقی" جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه نشست خبری که در آستانه پنجمین سالگرد سرلشکر شهید نورعلی شوشتری و شهدای وحدت در ستاد نیروی زمینی سپاه برگزار شد در جمع خبرنگاران در رابطه با کمک‌های صورت گرفته به عراق و سوریه در رابطه با مقابله با نیروهای تروریستی اظهار داشت: نیروی زمینی فقط کار مستشاری در سوریه و عراق انجام می‌دهد.

وی در رابطه با تجاوزات صورت گرفته در شرق کشور از سوی تروریست‌ها اظهار داشت: ایران کشوری مستقل است و قرن‌ها با همسایگان خود به صورت مسالمت‌آمیز رفتار کرده است و هر گونه تجاوزی که از شرق کشور انجام شود ما به صورت قانونی پاسخ می‌دهیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که نوار مرزی خطی است که روی نقشه کشیده شده، بیان داشت: تروریست‌ها شب‌ها با تیراندازی که به نیروهای مرزی ما می‌کنند می‌خواهند آن منطقه را ناامن نشان بدهند اما نیروهای ما در این‌باره به صورت قاطع برخورد می‌کنند.

سردار عراقی ادامه داد: هفته‌های پیش تروریست‌ها حمله‌ای به سمت پاسگاه ما در نوار مرزی انجام دادند که با قدرتی که ما داشتیم و کمک طوایف آن منطقه و سپاه قدس توانستیم مأموریت خود را به خوبی در این‌باره انجام دهیم.

وی با بیان این که کشور ما امروزه دارای ثبات و امنیت پایدار است، بیان داشت: به واسطه این امنیت این درگیری‌ها به نقاط مرزی کشیده شده است و حمله‌ای که در سراوان صورت گرفت به صورت تروریستی بود و ما با استحکام‌سازی در مرزها و اشراف اطلاعاتی خود، توطئه‌ها را خنثی می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که دولت پاکستان اعلام کرده که اگر مدرکی در رابطه با این که اشرار و تروریست‌ها از خاک پاکستان برای انجام فعالیت‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران، وجود دارد ارائه شود، خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه مدارک مستندی دارد که به دست مسئولان سیاسی و امنیتی رسیده که باید وزارت امور خارجه و وزارت کشور این موضوع را پیگیری کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری