کد خبر: 9010

به دنبال وقوع درگیری های اخیر در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از مرزبانان کشورمان توسط گروه های تروریستی شد، سفیر پاکستان در تهران شنبه شب به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش قم خبر ، ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، نوشت:

مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه ضمن اعتراض نسبت به استفاده و تردد گروه های تروریستی و اشرار از خاک پاکستان برای حمله به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، خواستار پیگیری جدی و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث شد.

 
رسول اسلامی در این دیدار خطاب به سفیر پاکستان تاکید کرد: برای ما قابل قبول نیست که تعدادی تروریست و اشرار از داخل خاک پاکستان، سرزمین ما را مورد تجاوز قرار دهند و با حمله به مرزبانان کشورمان آنها را به شهادت برسانند.

 
وی همچنین گفت: فضای روابط دوستانه بین دو کشور نباید با بروز این گونه مشکلات خدشه دار شود و مسئولان باید راه حلی بیابند و اجازه ندهند دشمنان دو ملت به اهداف خویش دست یابند.

 
'نورمحمد جدمانی' سفیر پاکستان نیز با ابراز تاسف از شهادت و مجروح شدن مرزبانان ایرانی اعلام کرد، مراتب نگرانی و ناخرسندی ایران را به دولت متبوع خویش منتقل و موضوع را پیگیری خواهد کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری