کد خبر: 8982

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تشریح ناگفته‌های از عدم همکاری مصر در اعزام مجروحان غزه به ایران در جریان مقاومت ۵۱ روزه، از تمرکز برای ارسال کمک‌های درمانی به کوبانی سوریه خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره جدیدترین کمک‌های ایران به کشورهای چون عراق، سوریه و غزه و همچنین روند ارسال کمک‌های گذشته کشورمان به آسیب دیدگان جنگ‌های تروریستی داعش و اسرائیل اظهار داشت: ایران تاکنون چندین برابر بیشتر از سازمان‌ها و کشورهای دیگر ارسال کمک‌های بهداشتی و درمانی برای این آسیب دیدگان داشته است و به صراحت بارها اعلام کردیم در این مسیر علارغم تحریم‌های که به سر می‌بریم، امکانات خود را برای کمک به مردم سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم به کار بسته ایم.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ادامه داد: در این راستا کمک‌های بهداشتی، درمانی و اعزام تیم‌های پزشکی به سوریه و عراق زبانزد خاص و عام است و سازمان‌ها و مجامع بین المللی نیز آمارهای دقیقی را در این زمینه در اختیار دارند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: در حین حال یکی از اقداماتی که تهران همیشه از آن استقبال می‌کند مداوای مجروحان این کشورها در جمهوری اسلامی ایران است، ما در جریان مقاومت ۵۱ روزه اخیر غزه بارها درخواست کردیم تا بتوانیم صدها مجروع کودک، زن، و افراد سالخورده نیازمند را به بیمارستان‌های ایران منتقل کنیم که متاسفانه دولت مصر در این رابطه کمک جدی در آن زمان به عمل نیاورد ولی همچنان تلاش‌های ایران برای کمک به مردم منطقه در راستای ارائه بهترین خدمات پزشکی و درمانی برای اتباع سوریه، عراق و مردم مظلوم فلسطین جریان دارد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه درباره جدیدترین کمک‌های ایران خاطرنشان کرد: ما در این مقطع کمک رسانی‌هایمان برای کوبانی یکی از بخش‌های سوریه متمرکز کرده‌ایم.

به گزارش تسنیم، کوبانی شهری کردنشین در کردستان سوریه است. این شهر در استان حلب در شمال سوریه واقع شده‌است. دولت سوریه این شهر را «عین‌العرب» می‌خواند. کوبانی در نزدیکی محدوده مرزی با ترکیه واقع شده‌ است. این شهر تا مرز ترکیه کمتر از چند کیلومتر فاصله دارد. هم اکنون اهالی بومی و نظامیان سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش مقاومت بسیاری را در حال انجام هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری