آیت الله کعبی گفت: صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر با واکنش شدید مسلمانان و شیعیان عربستان و منطقه رو‌به‌رو می‌شود و نقطه آغاز حرکت‌های شدید مردمی علیه آل‌سعود است.

به گزارش قم خبر , آیت الله عباس کعبی در گفت‌و‌گو با تسنیم ، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمرباقر النمر عالم کشور عربستان توسط دولت سعودی اظهار کرد: آیت الله نمر بدون انجام هیچ گونه جرمی و فقط به دلیل گفتن حقایق و واقعیت‌های موجود در منطقه و دفاع از ملت مظلوم بحرین به اعدام محکوم شده است.

آیت الله کعبی افزود: آیت الله نمر به دلیل دفاع از بی‌گناهانی که بی‌جهت زندانی شدند به شکل غیر قانونی و خلاف همه ضوابط بین المللی و شرعی بازداشت شد و 2 سال است که به شدید‌ترین شکل ممکن در زندان است و حکم اعدامی که توسط دولت آل سعود صادر شده است، بر خلاف قانون است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبعات اعدام شیخ نمر بیان کرد: این حکم با واکنش همه آزادی خواهان جهان روبرو می‌شود و ربطی به موضوع شیعه و سنی ندارد بلکه مسئله مربوط به اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی است چون هدف از اعدام ادب کردن است اما این چگونه راه ادب کردنی است که سبب بیشتر شدن مشکلات می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر دولت سعودی این حکم را تغییر دهد و آیت الله نمر را آزاد کند، سبب ایجاد امنیت برای آل سعود و ثبات در منطقه می‌شود و باب گفت‌و‌گو و تفاهم را باز می‌کند و تنش‌های موجود را از بین می‌برد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر دولت سعودی بخواهد آیت الله نمر را اعدام کند، با واکنش شدید حوزه‌های علمیه و روحانیت روبرو می‌شود و روابط را سخت‌تر می‌کند، بنابراین آل سعود باید به خود بیاید و نسبت به این موضوع کوتاه بیاید.

وی با اشاره به مسئله شیعه و سنی درحکم اعدام شیخ نمر اظهار کرد: موضوع حکم اعدام شیخ نمر مسئله شیعه و سنی نیست، بلکه دفاع از مظلوم است و موضوع بازداشت و صدور حکم اعدام وی غیر قانونی و غیر شرعی است.

آیت الله کعبی بیان کرد: صدور حکم اعدام آیت الله نمر سبب تندروی می‌شود و با واکنش سریع و شدید مسلمانان و شیعیان عربستان و منطقه می‌شود و این گونه نیست که با یک تظاهرات موضوع تمام شود زیرا هرگونه حکم اعدام شیخ نمرنقطه آغاز حرکت‌های شدید مردمی علیه آل سعود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: ما هم از صدور حکم اعدام آیت الله نمر ناراحت هستیم و اعتراض شدیدی داریم و انشالله که نسبت به این حکم تجدید نظر شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری