کد خبر: 8917

روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به ماجرای نقص فنی در هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا در فرودگاه وین نوشت که به نظر می آید هواپیمای جان کری که نتوانست از وین پرواز کند ایرانی‌ها را به واکنش واداشت.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا صبح روز‌ پنج‌شنبه پس از مذاکرات با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی اش و کاترین اشتون، نماینده گروه ۱+۵‌ در مذاکرات هسته‌ای با ایران قصد بازگشت به واشنگتن را داشت که به دلیل نقص فنی در باک هواپیمای شخصی اش مجبور شد از یک پرواز تجاری استفاده کند.

تیم مذاکره کننده ایرانی که برای بازگشت به تهران به فرودگاه وین مراجعه کرده بود از این ماجرا باخبر شد در حالی که نقص فنی هواپیمای کری هنوز برطرف نشده بود.

محمدجواد ظریف به یکی از خبرنگاران پایگاه خبری المانیتور گفت که پس، فقط هواپیماهای ما نیستند که دچار مشکل می‌شوند .

به نوشته این روزنامه آمریکایی این اولین باری نیست که هواپیمای شخصی جان کری دچار نقص فنی می‌شود. وی پیش از این در ماه اوت نیز به دلیل بروز یک مشکل الکتریکی در هواپیمایش مجبور شد برای بازگشت از یک پرواز دیگر استفاده کند. هواپیمای وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در ماه ژانویه در سوئد دچار نقص فنی شده بود.

آمارهای وزارت امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که جان کری از زمان روی کار آمدنش تا کنون به ۵۵ کشور سفر کرده و ۲۴۹ روز در سفر بوده است. بنابراین خطوط هوایی که وی از آن استفاده می‌کند پروازهای زیادی را باید پوشش دهد.

نیویورک تایمز همچنین نوشت:‌ مشکل هواپیمای جان کری این بار به دلیل مخزن سوخت آن بوده است از این رو وی مجبور شده است از یک پرواز تجاری برای بازگشت به واشنگتن استفاده کند. مقامات ایرانی بعداز ظهر پنج شنبه پس از آنکه برای بازگشت به تهران به فرودگاه مراجعت کردند از اینکه دیدند این هواپیما هنوز نتوانسته وین را ترک کند تعجب کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد نقص فنی هواپیمای جان کری مشکلاتی را برای وی به وجود آورده است. چون هر دقیقه از زندگی یک وزیر امور خارجه برنامه ریزی شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری