یکی از مراجع تقلید گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای کشور و سابقه طولانی فرهنگی کشورمان اگر بر دشمن درونی خود مسلط و پیروز شویم، دشمن بیرونی هرگز نخواهد توانست بر ما پیروز و مسلط شود.

به گزارشقم خبر  به نقل از روابط عمومی بنیاد علوم وحیانی اسراء، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از مدیران و مسئولین صنایع شهید کلاهدوز وابسته به سازمان صنایع دفاع ضمن قدردانی از پیشرفت‌های کشور در بخش‌های دفاعی و نظامی اظهار کرد: باید متوجه این مطلب باشیم که انسان تنها یک دوست حقیقی دارد و آن خداوند و اولیاء او هستند و در مقابل انسان دو دشمن خطرناک دارد؛ یک دشمن بیرونی که استکبار، صهیونیسم، تکفیری‌های و سلفی‌ها هستند و یک دشمن درونی که هوای نفس ماست.

وی ادامه داد: اگر ما با دوست حقیقی خود یعنی خداوند رابطه خوب و مستمری برقرار کنیم به آسانی بر دشمنان درونی و بیرونی خود مسلط خواهیم شد چرا که کل جهان خلقت را خداوند آفریده و اختیار همه چیز در دست اوست.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر خداوند بخواهد در مقابل دشمنان به انسان کمک کند لازم نیست که کمک بیرونی برای او بفرستد بلکه در اکثر مواقع خداوند با افزایش توانمندی‌ها، قدرت و مدیریت داخلی، ما را بر دشمنانمان پیروز می‌کند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) بیان کرد: اگر خداوند بخواهد بر اثر غفلت از یاد او و سرپیچی از فرامینش انسان را تنبیه کند، نیازی به لشکر کشی و امثال این کارها ندارد چرا که طبق فرموده امام علی علیه السلام همه اعضا و جوارح ما سربازان خداوند هستند بنا بر این خدا به وسیله یکی از همین سربازها ما را رسوا و مجازات خواهد کرد.

وی ظرفیت‌های بالای کشور در عرصه‌های مختلف را یادآور شد و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای کشور و سابقه طولانی فرهنگی کشورمان اگر بر دشمن درونی خود مسلط و پیروز شویم، دشمن بیرونی هرگز نخواهد توانست بر ما پیروز و مسلط شود بنا بر این باید با همه وجود، مراقب هوای نفس و دشمن درونی خود باشیم و با یاد خدا و ذکر «بسم الله» کارها و اعمال خود را قرنطینه کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری