تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: ملت ایران با ایستادگی در برابر حرف ناحق مدعیان ابرقدرتی آنها را مجبور کرده قدم به قدم از خواسته‌هایشان عقب‌نشینی کنند و بی‌شک غربی‌ها آرزوی تحمیل حرف زور به ایران اسلامی را به گور خواهند برد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در جمع گروهی از آزادگان جنگ تحمیلی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه توبه گفت: آیات 111 و 112 سوره مبارکه توبه قاطع‌ترین و صریح‌ترین آیات قرآن در ارتباط با ایثارگران است که خداوند متعال در این آیات خود را خریدار جان مؤمنین معرفی کرده و در قبال آن بهشت را به ایشان عطا می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: آیه 111 سوره توبه تصریح می‌کند خدا بهشت را به مؤمنینی که از جان و مالشان می‌گذرد عطا می‌کند و ایشان صاحب بهشت می‌شوند، بنابراین می‏توانند شفیع دیگران شوند و آنها را در بهشت مهمان کنند.

وی افزود: بنا به حدیث پیامبر اکرم(ص) هر کس به هر میزان که در دنیا هادی بوده و افراد را هدایت کرده در قیامت نیز به همان میزان می‌تواند شفیع باشد و این وعده حقی است که خداوند متعال بر گردن خود قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران پیشرفت‌های ایران اسلامی را به برکت خون شهیدان و مجاهدت ایثارگران دانست و گفت: هر چند مذاکره با کشورهای مستکبر و در رأس آنها آمریکا مطلوب ملت مسلمان ما نیست اما این مذاکرات به اعتراف غربی‌ها، بیانگر تبدیل شدن ایران به ابرقدرت جهانی و ایستادگی در برابر مستکبرین عالم است.

وی ادامه داد: ملت ایران با ایستادگی در برابر حرف ناحق مدعیان ابرقدرتی آنها را مجبور کرده قدم به قدم از خواسته‌هایشان عقب‌نشینی کنند و بی‌شک غربی‌ها آرزوی تحمیل حرف زور به ایران اسلامی را به گور خواهند برد.

رحیمیان با اشاره به موضع‌گیری متناقض غربی‌ها اظهار کرد: آمریکا در برابر کشوری که عنوان اسلامی را یدک می‌کشد و به بمب اتم هم مسلح است هیچ مخالفتی نمی‌کند در حالی که در برابر حق مسلم و استفاده صلح‌آمیز ایران از انرژی هسته‌ای به شدت مقاومت و کارشکنی می‌کند.

وی افزود: بنا به فتوای مقام معظم رهبری ایران هیچ‌گاه سلاح اتمی را تولید و استفاده نخواهد کرد، اما تناقض رفتار غربی‌ها بیانگر دشمنی آنها با اسلام ناب محمدی است، اسلامی که در آینده نزدیک حاکم مطلق کل زمین خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران با بیان آیات سوره فصلت گفت: دشمنان خدا با استکبار و به ناحق بر روی زمین ادعای ابرقدرتی می‌کنند در حالی که خداوند متعال به آنها می‌گوید چشمانتان را بازکنید و ببینید آن خدایی که شما را آفریده از شما ابرقدرت‌تر و پشتیبان حق است و این پشتیبانی، رمز پیروزی‌های ایران اسلامی در برابر خواسته‌ها و اقدامات ظالمانه غربی‌ها بوده است.

وی در ادامه جنگ صدام علیه ایران را به عنوان جنگ جهانی سوم یاد کرد و افزود: در جنگ‌های جهانی اول و دوم مجموعه‌ای از کشورها با هم می‌جنگیدند اما در هشت سال دفاع مقدس، جمهوری اسلامی به تنهایی و در کمال تحریم و غربت در برابر تمام ابرقدرت‌های جهان ایستادگی کرد.

رحیمیان اظهار کرد: دشمن در جنگ تحمیلی به هیچ یک از اهدافش نرسید اما در برابر آن، تمام دستاوردهای تکنولوژیک و نظامی و تبدیل شدن ایران به ابرقدرت جهانی به برکت دفاع مقدس بوده است؛ جمهوری اسلامی قدرتی است که به تنهایی در برابر تمام ابرقدرت‌ها ایستاده و در هیچ جبهه‌ای شکست نخورده و این به برکت ولایت فقیه و وحدت بین امام و امامت است.

وی در پایان خطاب به ایثارگران گفت: شما وظیفه‌ خویش را در یاری دین خدا به خوبی انجام دادید و براساس آیه شریفه «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ» خدا هم در جریان هشت سال دفاع مقدس به یاری شما آمد و سبب پیروزی‌های شما شد و صدام جنایتکار نیز به دست هم‌پیمانان خودش در نهایت ذلت از بین رفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری