کد خبر: 8902

"عبدالمهدی کربلایی" نماینده آیت الله سیستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد درباره عواقب و پیامدهای اعدام آیت الله نمر رهبر شیعیان عربستان هشدار داد و خواستار آزادی فوری وی شد.

به گزارش قم خبر ، "عبدالمهدی کربلایی" نمایندە آیت الله سیستانی در گفت‌وگو با تسنیم در بغداد از مقامات عربستان سعودی خواست با اعدام آیت الله نمر به اختلافات بین جهان اسلام دامن نزنند.

وی اظهار داشت: سریعا و شدیدا از مقامات عربستان سعودی می‌خواهیم حکم اعدام آیت الله نمر را لغو و زمینه آزادی وی را فراهم کند.

کربلایی حکم اعدام آیت الله نمر را برخلاف شرع و قوانین الهی دانست و گفت: حکم اعدام وی نه قانونی و نه شرعی است ، مقامات عربستان که ادعای اسلام و دین ناب پیامبر اکرم(ص) را دارند نباید در حق امت اسلام ظلم کنند.

نماینده آیت الله سیستانی درباره عواقب اعدام آیت الله نمر هشدار داد و گفت: هم اکنون امت مسلمان در کل جهان بیش از پیش به اتحاد و همدلی و عدم تفرقه نیاز دارد ؛ این اقدام عربستان می‌تواند به اختلافات موجود دامن بزند که تنها برای دشمنان اسلام منفعت دارد و جهان اسلام به کلی متضرر می‌شود.

دادگاه جنایی ریاض پایتخت عربستان چهارشنبه حکم اعدام تعزیری شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان را به اتهام آنچه "توهین به نظام آل سعود، تحریک مردم علیه نظام، شرکت در اعتراضات و حمایت از انقلاب مردم بحرین" دانسته است، صادر کرد.

آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز عربستانی با انتقاد از رژیم آل‌سعود، خواستار آزادی بیان و انجام تغییرات سیاسی در این کشور برای دادن نقش بیشتر به مردم در حاکمیت است.
نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۲ با تعقیب خودروی آیت‌الله شیخ نمر، به‌طرف وی تیراندازی و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

نیروهای امنیتی عربستان همچنین روز چهارشنبه برادر شیخ نمر النمر را به اتهام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تصویر برداری از دادگاه برادرش بازداشت کرده‌اند.

هنوز از سرنوشت برادر شیخ النمر نیز گزارشی در دست نیست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری