کد خبر: 8892

صدور حکم اعدام تعزیری رهبر شیعیان عربستان از سوی دادگاه جنایی این کشور واکنش‌های منطقه‌ای و بین المللی بسیار تندی را درپی داشته است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، صدور حکم اعدام تعزیری شیخ نمر النمر رهبر شیعیان عربستان از سوی دادگاه جنایی آل‌سعود واکنش‌های منطقه‌ای و بین المللی بسیار تندی را درپی داشته است که در زیر به برخی از این واکنش‌ها اشاره می‌کنیم:

امیرعبداللهیان:صدور حکم اعدام شیخ النمر واکنش تند جهان اسلام را به‌همراه دارد

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه در واکنش به صدور حکم قضایی عربستان علیه رهبر شیعیان این کشور گفت: این مسئله قطعاً واکنش‌های تندی را درپی داشته و در روابط درون جهان اسلام با عربستان سعودی تأثیرات مهم و شگرفی را خواهد داشت.


تظاهرات گسترده در قطیف در اعتراض به حکم اعدام شیخ النمر + تصاویر

شهر شیعه‌نشین قطیف در شرق عربستان شاهد تظاهرات ضدسعودی در اعتراض به حکم اعدام دستگاه قضایی این رژیم علیه شیخ نمر النمر رهبر شیعیان عربستان بود.


عفو بین‌الملل: حکم اعدام «نمر باقر النمر» تکان دهنده بود

معاون خاورمیانه و آفریقایی سازمان عفو بین‌الملل حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تکان دهنده توصیف کرد.


الوفاق: حکم اعدام نمر باعث شعله‌ورتر شدن آتش اعتراضات در عربستان می‌شود

بزرگترین حزب مخالف بحرینی با محکوم کردن حکم اعدام شیخ باقر نمر اعلام کرد که این حکم باعث شعله‌ورتر شدن آتش اعتراضات در عربستان می‌شود.


جمعیت وفاق بحرین خواستار آزادی آیت الله نمر شد

جمعیت وفاق ملی اسلامی بخرین به عنوان بزرگترین جمعیت مخالف در بحرین با صدور بیانیه ای خواستار آزادی آیت شیخ "نمر باقر النمر" روحانی بارز شیعه عربستان شد.

فعال عربستانی: خواهان رسیدگی دادگاه استیناف به حکم آیت الله نمر هستیم

فعال حقوقی عربستانی در واکنش به حکم اعدام آیت الله "نمر باقر النمر" روحانی بارز شیعه عربستان گفت: قانون مبارزه با تروریسم عربستان آزادی بیان و اندیشه را ممنوع کرده است و این قانون باید اصلاح شود.


روزنامه الاخبار: عربستان با صدور حکم اعدام آیت الله النمر در صدد انتقام جویی سیاسی است

از آنجا که مسئولان سعودی در راستای سرکوب انتفاضه مردم قطیف و در واکنش به تحولات یمن، حکم اعدام آیت الله نمر باقر النمر را صادر کردند، شاید عنوان «حکم سیاسی تحت پوشش قضائی» بهترین توصیف برای این حکم ظالمانه باشد.


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:‌حکم اعدام شیخ نمر از سوی آل‌سعود، مقابله با موج بیداری اسلامی است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه‌ای درباره صدور حکم اعدام شیخ یوسف نمر النمر گفت: بی‌تردید هدف از اعلام این حکم در این برهه از زمان، مبارزه با پدیده بیداری اسلامی و تحولات مهم منطقه به نفع جهان اسلام است.


روحانی لبنانی: حکم اعدام آیت الله النمر به نفع دشمنان امت مسلمان است

شیخ حسام العیلانی امام مسجد الغفران در صیدا حکم اعدام آیت الله النمر را در راستای خدمت به دشمنان امت مسلمان دانسته و مسئولان سعودی را به صرف نظر از آن فراخواند.


تظاهرات کنندگان خشمگین در شهر العوامیه حکم اعدام آیت الله النمر را محکوم کردند

صدور حکم اعدام آیت الله شیخ نمر باقر النمر واکنش های متعددی را در پی داشته که در صدر آن تظاهرات گسترده در منطقه العوامیه در محکومیت این حکم و باطل دانستن آن است.حزب الله: حکم اعدام علیه النمر سیاسی و نشات گرفته از سیاست سرکوبگرانه عربستان است

حزب الله لبنان ضمن محکومیت حکم اعدام علیه رهبر شیعیان عربستان گفت که حکم ظالمانه علیه شیخ نمر حکمی سیاسی است که از سیاست سرکوبگرانه عربستان علیه قشری گسترده و مؤثر از مردم این کشور نشأت گرفته است.


هیأت علمای بیروت: حکم اعدام آیت الله النمر سیاسی است

هیأت علمای بیروت به شدت حکم دادگاه عربستان سعودی مبنی بر اعدام آیت الله النمر را محکوم کرد و آن را حکم سیاسی برشمرد.


آیت‌الله نوری همدانی: اعدام شیخ نمر جهان اسلام را در مقابل عربستان قرار می‌دهد

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به حکم اعدام شیخ نمر از سوی دستگاه قضایی عربستان گفت: اگر این حکم اجرا شود جهان اسلام در مقابل عربستان خواهد ایستاد.‏

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری