کد خبر: 8658

برخی منابع خبری اعلام کردند، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق ١٥٠ نفر از افسران بلندپایه عراقی از جمله سرلشکر "قاسم عطا" سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح را بازنشسته کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم در بغداد، برخی منابع خبری روز گذشته اعلام کردند حیدر العبادی نخست وزیر عراق ١٥٠ نفر از افسران بلندپایه عراقی از جمله سرلشکر "قاسم عطا" سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح، فرمانده اداره استخبارات و مشاوران ارشد وزارت دفاع و وزارت کشور را بازنشسته کرده است.

هرچند خبر ایجاد تحولات گسترده در ارتش عراق پس از اشغال موصل توسط تروریست‌های تکفیری داعش و ناکامی برای مقابله با تروریست‌ها مطرح بود اما این خبر تاکنون از سوی هیچ منبع رسمی از طرف دولت عراق تأیید نشده است.

در همین حال سرلشکر قاسم عطا نیز در پی تماس تلفنی خبرنگار خبرگزاری تسنیم حاضر به تأیید یا رد این خبر نشد و گفت: تا زمانی که خبر به‌صورت رسمی به من ابلاغ نشود در این باره چیزی برای گفتن ندارم.

ژنرال بابکر زیباری رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم خبر ایجاد تغییرات در ساختار امنیتی و دفاعی عراق را تأیید کرد.

از زمان روی کار آمدن حیدر العبادی به‌عنوان نخست وزیر عراق همواره بحث تغییر کادر نظامی عراق مطرح شده است؛ عبادی چندی پیش نیز دفتر ستاد نیروهای مسلح را منحل کرد.
بازنشسته کردن تعداد زیادی از نیروهای رده بالای نظامی عراق در حالی است که پس از گذشت ٤٠ روز از تشکیل کابینه جدید تاکنون وزرای کشور و دفاع عراق به پارلمان این کشور معرفی نشده‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری