کد خبر: 8644

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه فرصت دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم رو به پایان است، گفت: دولت باید وزیر پیشنهادی علوم را تاکنون به مجلس معرفی کرده بود و تا به امروز تاخیر بسیاری صورت گرفته است.

به گزارش قم خبر ، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان این‌که فرصت دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم رو به پایان است، گفت: دولت باید وزیر پیشنهادی علوم را تاکنون به مجلس معرفی کرده بود و تا به امروز تاخیر بسیاری صورت گرفته است؛ چراکه سال تحصیلی دانشگاه‌ها آغاز شده و مدیریت این وزارتخانه بسیار حائز اهمیت است. این تاخیر از نظر نمایندگان قابل‌توجیه نیست.

وی با بیان این‌که امیدواریم پس از تعطیلات مجلس وزیر پیشنهادی علوم از سوی دولت معرفی شود، پیرامون برخی اظهارات مبنی بر احتمال معرفی محمدعلی نجفی به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم تصریح کرد: هنوز چنین خبری تایید نشده و مشخص نیست چه کسی قرار است به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص ملاک‌های نمایندگان برای وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: وزیر مطلوب مجلس باید توانایی لازم برای اداره این وزارتخانه مهم و زیربنایی را داشته باشد، دارای تعهد لازم نسبت به آرمان‌های انقلاب و آموزه‌های رهبری باشد، محیط دانشگاه را یک محیط علمی و پژوهشی بداند، از استفاده ابزاری از دانشگاه بپرهیزد و دانشگاه را باشگاه سیاسی احزاب و گروه‌های معاند نظام قرار ندهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری