کد خبر: 8633

یکی از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تهیه لیست مشترک انتخاباتی میان این جنبش و فتح را نوعی احتکار و عدم شرکت دیگر احزاب خواند و آن را غیر قابل قبول دانست.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «یحیی العبادسه» از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» طرح تهیه لیستی مشترک از نامزدهای فتح و حماس برای انتخابات آینده در فلسطین را رد کرد.

العبادسه در گفت‌وگو با «فلسطین الیوم» گفت: دموکراسی و انتخابات معنایی ندارد زمانی‌که فقط منحصر به دو حزب بزرگ فتح و حماس باشد و این اقدام به معنای احتکار انتخابات به وسیله این دو حزب و کنار گذاشتن دیگر احزاب است.

العبادسه در پاسخ به سخنان «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که گفته بود تا زمانی که انتخابات برگزار نشده صلحی حقیقی با حماس وجودندارد (جزئیات بیشتر) اعلام کرد که آشتی و انتخابات ارتباطی با هم ندارند، حماس در سال ۲۰۰۶ در انتخاباتی پیروز شد که نه محمود عباس و نه جامعه بین‌المللی آن را شناسایی کرد.

العبادسه در ادامه از عباس خواست تدابیری فوری برای برگزاری انتخابات بدون تاخیر بیندیشد و آن را از جمله وظایف دولت توافق ملی اعلام کرد. وی در مورد تاخیر بر عهده گرفتن گذرگاه‌های غزه نیز گفت که این تشکیلات است که از سال ۲۰۰۶ گذرگاه‌های غزه را در اختیار دارد نه حماس.

العبادسه در پایان خواهان آن شد که دولت توافق ملی هر چه زودتر امور غزه را در دست گیرد تا این منطقه به سرعت بازسازی شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری