کد خبر: 86

سرلشکر فیروزآبادی:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آرزوهای کاخ سفید برای دسترسی به اهدافش در سوریه دست نیافتنی است، گفت: معارضین در سوریه شکست خوردند و علاوه بر اینکه توانایی نظامی ندارند ثابت شد که امکان برقراری وحدت بین آن‌ها نیز می‌سر نیست.

به گزارش قم خبر و به نقل از  گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پیرامون اقدامات و برنامه‌های جدید دولت آمریکا برای حمایت و پشتیبانی از تروریست‌ها در سوریه اظهار داشت: معارضین در سوریه شکست خوردند و علاوه بر اینکه توانایی نظامی ندارند ثابت شد که امکان برقراری وحدت بین آن‌ها نیز می‌سر نیست.
 

وی افزود: آن‌ها نه تنها به وحدت نمی‌رسند، بلکه با یکدیگر اختلاف‌های اساسی دارند که در صورت برقراری تماس با یکدیگر به جنگ و کشتار می‌انجامد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر عدم وجود شرایط و فرصت برای وحدت معارضین سوری، تصریح کرد: در چنین شرایطی تروریست‌ها در سوریه دو راه بیشتر ندارند، اول اینکه سلاح بر زمین بگذارند و خود را تسلیم دولت سوریه کنند و راه دوم این است که روزنه‌ای برای فرار پیدا کنند.

سرلشکر فیروزآبادی در ادامه آرزوهای کاخ سفید برای دسترسی به اهداف خود در سوریه را دست نیافتنی توصیف کرد و گفت: شعارهای سخنگوی دولت آمریکا که سلاح‌هایی به تروریست‌ها خواهیم داد که دولت سوریه را وادار به مذاکره کند، دروغی بیش نیست.

وی تصریح کرد: نه چنین سلاحی وجود دارد و نه تروریست‌ها توان بکارگیری آن را دارند. بنابراین بهتر است که آمریکا ملت سوریه را آزاد بگذارد که راه خودشان را برای استقلال این کشور پیش ببرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها برای روشن نگه داشتن آتش جنگ در سوریه و نجات معارضین، گفت: آمریکا در سوریه خانه‌ای بر روی باد می‌سازد.

سرلشکر فیروزآبادی ادامه داد: دخالت‌های گذشته آمریکا در سوریه جز نفرت در بین مردم سوریه و سایر ملت‌ها دستاوردی برای آن‌ها نداشته است.

وی با بیان اینکه آخرین راه کار استقرار آرامش در سوریه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و مردم سوریه پاسخ آمریکا و تروریست‌های وابسته به آمریکا و اسرائیل غاصب را در این انتخابات خواهند داد، گفت: اقدامات دولت آمریکا به اطلاعات صحیح متکی نیست و اطلاعات صحیح نظامی صحت این اقدامات را تائید نمی‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری