مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور غدیر را بزرگ‌ترین سرمایه بشریت دانست و گفت: نتیجه دوری از ولایت اهل بیت (ع) نزدیک شدن به ولایت کفر است.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی در جشن عید غدیر در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: بر اساس حدیث غدیر، ابلاغ پیام غدیر بر همه از جمله کسانی که در حادثه غدیر حضور داشتند و کسانی که حضور نداشتند واجب است.

وی با بیان اینکه اگر پیام غدیر حفظ می‌شد، امروز انسان‌ها گمراه نمی‌شدند، افزود: گناه گمراهان امروز علاوه بر خودشان بر عهده کسانی است که تلاش کردند غدیر به سامان نرسد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه در برابر غدیر مسئولیت داریم، اضافه کرد: برخی افراد تمام سرمایه خود را می‌فروختند را غدیر را ترویج کنند، امروز ما نیز وظیفه داریم تا پیام غدیر را به فرزندان، نسل آینده و جامعه منتقل کنیم.

وی پیام غدیر را با توجه به حدیث ثقلین قابل تفسیر دانست و افزود: غدیر مبین آن است که نمی‌توان با قرآن به صورت سلیقه‌ای برخورد کرد و باید آن را از طریق اهل بیت (ع) دنبال کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جمشیدی وضعیت کنونی دنیای اسلام را نتیجه بی‌توجهی به این پیام دانست و گفت: اینکه اسلام لقلقه‌ای بر زبان برخی مدعیان مسلمانی شود، نتیجه غفلت از غدیر است.

وی گفت: داعش فتنه خودساخته غیرمسلمانان و مولود وهابیت است. وهابیت شجره خبیثه و مولود آن داعش است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور نتیجه کارهای داعش را ایجاد چهره‌ای منفور از اسلام در جهان دانست و خاطرنشان کرد: نتیجه دوری از ولایت اهل بیت (ع) نزدیک شدن به ولایت کفر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری