انتخاب شهردار توسط هیئت حل اختلاف دخالت نیست ؟ هیئت حل اختلاف باید کار اجرایی کند؟ اگر یک شورایی نمی تواند شهردار انتخاب کند ، آنوقت هیئت حل اختلاف که بخواهد شهردار انتخاب کند کار اجرایی نکرده است؟

به گزارش قم خبر ؛ مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها در پاسخ به اظهارات قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی و از طراحان طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که گفته بود " انتخاب شهرداران توسط شوراها منجر به دخالت در امور اجرایی شده است" در گفتگو با تابش کوثر گفت : اگر این کار دخالت در امور اجرایی است ! پس مجلس هم وقتی به وزرا رای اعتماد می دهند ،دخالت در امور اجرای اشان کرده است و این که نمی شود ، شورا شهردار انتخاب می کند و بعد در امور اجرایی او باید نظارت کند نه دخالت ، نظارت دقیق هم داشته باشد.

چمران با بیان اینکه قانون گذار و شورای نگهبان که روز اول این قانون گذاشتند متوجه نبودند و الان یاد این مسئله افتادند!؟ تصریح کرد : در ضمن انتخاب شهردار توسط هیئت حل اختلاف دخالت نیست ؟ هیئت حل اختلاف باید کار اجرایی کند؟ اگر یک شورایی نمی تواند شهردار انتخاب کند ، آنوقت هیئت حل اختلاف که بخواهد شهردار انتخاب کند کار اجرایی نکرده است ؟ به طور مثال ما یک هیئت پزشکی درست کنیم و بعد به این هیئت بگوییم که شهردار را انتخاب کنند ، در اینجا هیئت حل اختلاف با هیئت پزشکی چه فرقی می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره نارضایتی کاسبان از دستفروشان خیابان ۱۵ خرداد بازار با بیان اینکه متاسفانه دستفروشان از چند شهر خاص به این منطقه می آیند و با یک ماه فروش برای یکسالشان در آمد جمع می کنند و می رود ، گفت : شهرداری چند مرتبه نیروی پلیس ویژه گرفت و از صبح زود شروع به جمع آوری دستفروشان این منطقه کرد که متاسفانه دستفروشان با قمه به سمتشان حمله کردند و شیشه جواهر فروشان را شکستند و در بازار غارت کردند.

وی با بیان اینکه مامور شهرداری که نمی تواند به تنهایی اینها را پراکنده کند ، افزود : این یک مسئله امنیتی است و اگر با نیروی انتظامی هماهنگی نشود کاری نمی توان کرد.

چمران با بیان اینکه کاسبان ناراضی هستند ولی اصلش تقصیر مردم است ، تشریح کرد : اگر مردم از دست فروشان کالا نخرند ، اینها دیگر نمی آیند و این مسئله مثل راننده های تاکسی است که سر چهار راه ولی عصر و انقلاب در همان گلوگاهی که ماشین می خواهد عبور کند مردم آمده اند و دو لاین گرفتند و در وسط خیابان منتظر تاکسی هستند ، خوب اگر مردم آنجا نایستند تاکسی هم توقف نمی کند.

وی افزود : کمی جلوتر تابلو راهنمایی و رانندگی قرار دارد و مکانی برای تاکسی در نظر گرفته شده است ولی هیچ کس نمی رود و در وسط خیابان تاکسی می گیرند که موجب راهبندان می شود، اینها یک مسائلی است که باید برای حل آن کار فرهنگی هم کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری